Wiadomość kompendia 10 lutego 2017, 21:34

autor: Góral

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry]

Watch Dogs 2 to kontynuacja trzecioosobowej gry akcji z 2014 roku. W dwójce deweloperzy wprowadzili szereg mniejszych i większych zmian, o których piszemy w niniejszym kompendium wiedzy.

Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry (działy 7.3, 7.4, 7.5)

1. Podstawowe informacje

Spis treści:
 • 1. Podstawowe informacje (1.1. Zakończenie prac nad grą)
 • 2. Fabuła (2.1. Miejsce akcji)
 • 3. Rozgrywka (3.1. Multiplayer)
 • 4. Technologia (4.1. Wymagania sprzętowe)
 • 5. Dodatki
 • 6. Inne
 • 7. Informacje popremierowe (7.1. Premiera i odbiór mediów, 7.2. Premiera PC-towej wersji, 7.3. Wersja trial, 7.4. Popularność, 7.5. Aktualizacje)
 • 8. Multimedia

Watch Dogs 2 to kontynuacja wydanej w maju 2014 roku przygodowej gry akcji Watch Dogs. W porównaniu do swojego poprzednika, dwójka doczekała się kilku poważnych zmian – od nowego miejsca akcji, przez głównego bohatera, aż po sam klimat, który jest teraz nieco luźniejszy. Za produkcję odpowiada studio Ubisoft Montreal – główny deweloper francuskiego wydawcy, mający na swoim koncie takie hity jak Far Cry 4, Assassin's Creed IV: Black Flag czy też pierwszą część Watch Dogs. Produkcja przeznaczona jest na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste. Na pierwszych dwóch urządzeniach ukaże się 15 listopada 2016 roku, a na PC-tach 29 listopada.

DedSec w pełnej okazałości. - Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - wiadomość - 2017-02-10
DedSec w pełnej okazałości.

2. Fabuła

Watch Dogs 2 opowiada o przygodach młodego, ale niezwykle uzdolnionego hakera Marcusa Holloway’a, należącego do organizacji DedSec skupiającej podobne do niego osoby. Razem starają się zniszczyć system operacyjny ctOS 2.0, wykorzystywany m.in. przez korporacje do manipulowania i śledzenia zwykłych obywateli.

2.1. Miejsce akcji

Na miejsce akcji Watch Dogs 2 deweloperzy wybrali amerykańskie miasto San Francisco w stanie Kalifornia, a właściwie to San Francisco Bay Area. Obszar nie został odwzorowany 1:1, ale nie brakuje w nim słynnych miejsc, w tym przemysłowego rejonu Oakland, Hrabstwa Marin czy też Doliny Krzemowej. Dodatkowo jest on około dwa razy większy niż Chicago z pierwszego Watch Dogs.

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - ilustracja #2

3. Rozgrywka

W ogólnych założeniach Watch Dogs 2 nie odbiega od tego, z czym mieliśmy do czynienia w pierwszej części. Jest to więc trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem. Deweloperzy poprawili jednak większość elementów, które nie do końca działały poprawnie w poprzedniej odsłonie. Dzięki temu doczekaliśmy się m.in. ulepszonego systemu poruszania. Parkour w wykonaniu Marcusa przypomina ten z serii Assassin’s Creed, pozwalając na płynne pokonywanie przeszkód, przeskakiwanie przez ogrodzenia, wspinanie się po drabinach itd. Podobnie ma się sprawa z prowadzeniem pojazdów, których nie brakuje w San Francisco. Model jazdy jest oczywiście dalej zręcznościowy, ale różnice pomiędzy poszczególnymi wozami są bardziej odczuwalne. Dodatkowo pojawiły się nowe rodzaje maszyn, w tym skutery i ATV.

W grze znajduje się także główna atrakcja jedynki – hakowanie. Zostało ono znacząco rozbudowane i zapewnia znacznie większe możliwości. Praktycznie nad każdym urządzeniem da się przejąć kontrolę i wykorzystać je do swoich celów. W przypadku telefonu może on zacząć dzwonić, odwracając uwagę znajdujących się w pobliżu osób czy też posłużyć do podsłuchiwania rozmów. W podobny sposób przejmuje się kontrolę nad pojazdami będącymi w zasięgu naszego smartfona, z którego wybieramy poszczególne czynności, zmuszając fury do samodzielnego jeżdżenia, skręcania itd. Kolejną atrakcją jest quadkopter, czyli latający dron, służący chociażby do rozeznania w terenie, a nawet eliminowania wrogów.

Wszystko to sprawia, że poszczególne misje można wykonywać na kilka sposobów. Fani kombinowania mogą wykorzystać elementy otoczenia i dostępne w pobliżu urządzenia oraz pojazdy do zastawienia kilku pułapek, które przydadzą się podczas walki albo ucieczki oraz do odwrócenia uwagi strażników. Osoby lubujące się w skradankach mają dużą swobodę działania i mogą starać się zaliczać zadania bez alarmowania wrogów. Równie dobrze da się jednak wkroczyć do „bazy” przeciwnika niczym Rambo i wplątać się w bezpośrednią walkę. W tym celu wykorzystujemy bronie tworzone przy użyciu drukarki 3D.

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - ilustracja #3

3.1. Multiplayer

Kampania fabularna Watch Dogs 2 to nie wszystko, co przygotowali deweloperzy. W produkcji znajduje się także tryb multiplayer, pozwalający m.in. na wykonywanie misji w co-opie. Jest on połączony z singleplayerem, dzięki czemu płynnie można przechodzić z samotnej zabawy do rozgrywki wieloosobowej. Oprócz kooperacyjnych zadań, da się uczestniczyć także w rozgrywce PvP Bounty Hunter. Jeżeli narobimy za dużo zamieszania w mieście, nawet trzech innych graczy może wkroczyć do naszej sesji i starać się nas dorwać wspólnie z policją kierowaną przez SI. Tryb ten robi się jeszcze ciekawszy, gdy gramy w co-opie, przemieniając się w coś w rodzaju potyczki 2 na 2 osoby.

4. Technologia

Technologia napędzająca Watch Dogs 2 pozwoliła wykreować nie tylko duży i pełen atrakcji świat, ale także umożliwiła twórcom wprowadzenie bardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji. Objawia się ona m.in. w zachowaniu policji, która reaguje na uliczne bójki, stara się powstrzymać napastników strzelających do postaci gracza (albo gracza, który strzela do mieszkańców San Francisco). Można ją także wykorzystywać do własnych celów, podrzucając bandziorom fałszywe dowody.

Wersja PC-towa obsługuje rozdzielczości do 4K, zestawy multimonitorowe, sterowanie padami od PlayStation 4 i Xboksa One oraz przy użyciu myszki i klawiatury. Oferuje też lepsze tekstury niż na konsolach, zapewnia wsparcie dla technologii SLI i Crossfire, a dodatkowo pozwala na dostosowanie rozmaitych opcji graficznych.

4.1. Wymagania sprzętowe

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5 2400S 2.5 GHz / AMD FX 6120 3.5 GHz
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB) / AMD Radeon HD 7870 (2 GB) lub lepsza
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Twardy dysk: 50 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko 64-bitowy)

Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i5 3470 3.2 GHz / AMD FX 8120 3.9 GHz
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 780 (3GB) / NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB) / NVIDIA GeForce GTX 1060 (3GB) / AMD Radeon R9 290 (4GB) lub lepsza
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Twardy dysk: 50 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (tylko 64-bitowy)

5. Dodatki

Dla Watch Dogs 2 przygotowano pięć dodatków, wchodzących w skład przepustki sezonowej (39,99 dolarów – około 156 zł). W dniu premiery zadebiutował Psychedelic Pack, czyli zestaw skórek dla broni i drona, malowanie na auto oraz nowy kostium.

20 grudnia 2016 roku na PlayStation 4 (24 stycznia 2017 roku na Xboksie One i PC-tach) ukazało się DLC T-Bone Content Bundle zawierające nowy poziom trudności Mayhem dla zadań co-op oraz niedostępnych wcześniej przeciwników, dysponujących zaawansowanym technologicznie uzbrojeniem. Do tego doszła ciężarówka Raymonda „T-Bone’a” i jego strój.

Zimą ukaże się drugie niewielkie DLC zatytułowane Root Access Bundle. W tym przypadku będzie to pakiet składający się z kilku misji Zodiac Killer, nowych strojów, dodatkowej broni i skórki dla drona.

Następne w kolejności jest Human Conditions (premiera wiosną 2017 roku) – rozszerzenie z trzema misjami fabularnymi, dodatkowymi zadaniami do co-opa i nowym przeciwnikiem – Jammerem.

Ostatnim dodatkiem jest No Compromise (premiera również wiosną 2017 roku). W tym przypadku Marcus zmierzy się z rosyjską mafią, a w co-opie pojawi się nowa forma zabawy nazwana Showd0wn.

Watch Dogs 2 zawartość przepustki sezonowej

Watch Dogs 2 zawartość przepustki sezonowej [2:04]

Film prezentuje zawartość dodatków, których doczeka się gra Watch Dogs 2. Łącznie produkcja otrzyma pięć rozszerzeń, zawierających nowe misje, kosmetyczne elementy oraz dodatkowe atrakcje do trybu co-op.

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - ilustracja #5

6. Inne

Pod koniec października 2016 roku firma Ubisoft poinformowała, że gra Watch Dogs 2 osiągnęła złoty status. Terminem tym określa się produkcje, nad którymi wszystkie prace zostały zakończone, a ustalonej wcześniej premierze nie grozi kolejna obsuwa.

Kilkanaście dni przed debiutem gry Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu, wyjawił, że zamówienia przedpremierowe na dwójkę nie cieszą się taką popularnością, jak w przypadku pierwszej części i są poniżej oczekiwań. Zaznaczył jednak, że podobnie wyglądała sytuacja w przypadku strzelanki Far Cry 3, która po premierze schodziła jak ciepłe bułeczki. Wydawca liczy więc, że to samo spotka Watch Dogs 2.

Producenci gry zadbali o detale związane z… intymnymi okolicami kobiecych postaci NPC. Niestety nie wyszło to Watch Dogs 2 na dobre, gdyż po opublikowaniu w sieci przez jednego z użytkowników produkcji poniższego screena, rozpętała się mała afera, której wynikiem jest ocenzurowanie tytułu.

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - ilustracja #6

7. Informacje popremierowe

7.1. Premiera i odbiór mediów

15 listopada, a więc zgodnie z planem, ukazała się konsolowa wersja Watch Dogs 2. Tytuł zebrał sporo pochlebnych opinii, choć dość często w recenzjach pojawiają się zarzuty o mało zaskakującą historię czy też pewne problemy z warstwą techniczną produkcji (okazyjne spadki animacji i niewielkie błędy). Gra ma jednak zdecydowanie więcej zalet niż wad – począwszy od dobrze zaprojektowanego i pełnego atrakcji świata, przez rozbudowaną względem pierwszej części mechanikę rozgrywki, aż po lepszy system poruszania się postaci.

Recenzje gry:

Watch Dogs 2 zwiastun na premierę

Watch Dogs 2 zwiastun na premierę [2:31]

Zwiastun premierowy Watch Dogs 2. W grze wcielimy się w hakera Marcusa Hollowaya, który wraz ze swoimi przyjaciółmi z grupy Dedsec zamierza zniszczyć Centralny System Operacyjny (ctOS).

7.2. Premiera PC-towej wersji

Dwa tygodnie po premierze na konsolach Xbox One i PlayStation 4, Watch Dogs 2 ukazało się na komputerach osobistych. Ubisoft sprawił graczom pewną niespodziankę, dostarczając naprawdę porządnie zrealizowaną wersję, co pomimo wcześniejszych zapewnień nie było wcale takie oczywiste, w końcu wszyscy pamiętamy o problemach pierwszej części serii, Assassin's Creed: Unity itd. Tak czy siak, tym razem deweloperzy spisali się prawie na medal. Gra oferuje szereg opcji pozwalających dostosować grafikę pod posiadany sprzęt i jest porządnie zoptymalizowana. Zaowocowało to wieloma pozytywnymi opiniami graczy na Steamie oraz pochwałami w mediach:

Przed zagraniem w Watch Dogs 2 warto zainstalować dedykowane sterowniki dla kart grafiki firm AMD i Nvidia.

Watch Dogs 2 rozgrywka na PC

Watch Dogs 2 rozgrywka na PC [13:19]

Długi fragment rozgrywki pokazujący, jak rozgrywka w Watch Dogs 2 wygląda na PC. Premiera gry na pecetach nastąpi 29 listopada.

7.3. Wersja trial

W styczniu 2017 roku Ubisoft wypuścił wersję trial Watch Dogs 2. Jest to pełna gra, dająca dostęp do single i multiplayera, ale ograniczona czasowo – można się bawić tylko przez trzy godziny. Postępy są zapisywane, więc po zakupie produkcji da się kontynuować przygodę. Wersja próbna dostępna jest w PlayStation Store oraz Xbox Games.

7.4. Popularność

Watch Dogs 2 nie zanotowało takiego debiutu, na jaki liczył wydawca. Szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, nie zdradził co prawda konkretnych danych, ale wyjawił, że okres premierowy nie był zbyt spektakularny. Produkcja za to cały czas sprzedaje się dobrze, więc w długoterminowym okresie może przynieść firmie spore korzyści.

7.5. Aktualizacje

Od momentu premiery gra doczekała się sporej liczby łatek. W jednej z pierwszych, oznaczonej numerem 1.06, poprawiono stabilność na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dodatkowo ulepszono też działanie multiplayera. W patchu 1.06.135.7 skupiono się tylko na wersji PC-towej, eliminując crashe oraz usprawniając wykrywanie kontrolera Xbox One. W łatce 1.08 dodano możliwość powtarzania misji, nowy poziom hakera, zmieniono nieco balans, wprowadzono komunikaty o miejscu na liście rankingowej przed i po meczu w multiplayerze, ulepszono mechanikę strzelania i kilka innych elementów. Z kolei aktualizacja 1.11 dodała nowe lokacje, kolejne ruchy taneczne, ubrania czy też dodatkowe nagrody Ubisoft Club. Ponadto pojawiły się następne usprawnienia multiplayera, wydajności i stabilności działania.

8. Multimedia

Graliśmy w Watch Dogs 2! Co w San Francisco działa lepiej niż w Chicago?

Graliśmy w Watch Dogs 2! Co w San Francisco działa lepiej niż w Chicago? [8:07]

O dziwo, ale Watch Dogs 2 może się udać. Ubisoft zdecydował się poprawić wiele niedoskonałości pierwowzoru. Co może się podobać w sandboksowej wyprawie do San Francisco? Czy luźniejszy klimat to dobra decyzja? Jordan prezentuje 6 rzeczy, które w Watch Dogs 2 wypadają po prostu lepiej.

Watch Dogs 2 Witamy w San Francisco (PL)

Watch Dogs 2 Witamy w San Francisco (PL) [2:36]

Zwiastun prezentujący specyfikę San Francisco – miejsca akcji gry Watch Dogs 2 od studia Ubisoft.

Watch Dogs 2 Witamy w DedSec (PL)

Watch Dogs 2 Witamy w DedSec (PL) [2:59]

Zwiastun przybliżający grupę hakerską DedSec, której członkiem jest Marcus Holloway, protagonista Watch Dogs 2.

Watch Dogs 2 otwarty świat i tryb multiplayer (PL)

Watch Dogs 2 otwarty świat i tryb multiplayer (PL) [19:39]

Firma Ubisoft udostępniła kolejny pokaz rozgrywki z gry Watch Dogs 2. W trakcie trwającego 20 minut filmiku zaprezentowano m.in. otwarty świat gry, ulepszony system hakowania i model jazdy oraz nowe wydarzenie w trybie PvP.

Watch Dogs 2 otwarty świat i tryb multiplayer

Watch Dogs 2 otwarty świat i tryb multiplayer [19:26]

Firma Ubisoft udostępniła kolejny pokaz rozgrywki z gry Watch Dogs 2. W trakcie trwającego 20 minut filmiku zaprezentowano m.in. otwarty świat gry, ulepszony system hakowania i model jazdy oraz nowe wydarzenie w trybie PvP.

Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: informacje o popularności, wersji trial i aktualizacjach gry] - ilustracja #14

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
27.10.2016 20:10
1
DirtyPony
1
Junior

Kolory, kolory, kolory! Nie podoba mi się, naprawdę szkoda że pozbyli się tego wyśmienitego klimatu z pierwszej części. Oby trzecia odsłona działa się na przykład w Nowym Jorku, wtedy znów mogłoby być szaro i wybornie.

10.02.2017 23:07
-1
odpowiedz
Herr Pietrus
149
Legend

Kolory to najmniejszy problem - bohaterowie i stylistyka, to jest gwóźdź do trumny drugiej części. Po klimatycznej, bardzo dobrej części pierwszej takie coś...