Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2016, 10:26

autor: Adrian Werner

Watch Dogs 2 osiągnęło złoty status

Firma Ubisoft poinformowała, że zakończono prace nad grą Watch Dogs 2. Produkcja zadebiutuje w połowie listopada na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4, a dwa tygodnie później trafi na pecety.

Mamy dobre wieści dla graczy wyczekujących premiery Watch Dogs 2. Na oficjalnym koncie Twitter gry właśnie pojawiła się informacja, że osiągnęła ona tzw. złoty status. W praktyce oznacza to, że prace nad tytułem zostały ukończone i do tłoczni trafiły płyty z ostateczną wersją. Dzięki temu możemy być pewni, że produkcja nie zaliczy już żadnych opóźnień.

Watch Dogs 2 pokryło się złotem. - Watch Dogs 2 osiągnęło złoty status - wiadomość - 2016-10-28
Watch Dogs 2 pokryło się złotem.

Watch Dogs 2 ukaże się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Domyślamy się, że złoty status osiągnęły jedynie wersje konsolowe, których premiera zaplanowana została na 15 listopada tego roku. Niedawno dowiedzieliśmy się bowiem, że debiut wydania pecetowego został opóźniony o dwa tygodnie – do 29 listopada.

Autorzy zdecydowali się na przełożenie premiery wersji PC w celu lepszego dopracowania projektu. Firma Ubisoft ma brzydki zwyczaj wypuszczania niedopracowanych edycji pecetowych, więc mamy nadzieję, że dwa dodatkowe tygodnie umożliwią deweloperom uniknięcie takich problemów. W zamian za dłuższe oczekiwanie gracze komputerowi mają dostać lepszą grafikę dzięki ostrzejszym teksturom i wsparciu dla rozdzielczości 4K.

Przypomnijmy, że gra jest kontynuacją wydanego w 2014 roku Watch Dogs. Pierwsza część okazała się wielkim przebojem i do sklepów trafiło ponad 10 milionów egzemplarzy. Pomimo tak dużej popularności produkcja została jednak przyjęta dosyć chłodno. Miała w sobie duży potencjał, ale w wielu aspektach nie został on w pełni wykorzystamy. Mamy nadzieję, że kontynuacja wreszcie spełni obietnice złożone przy okazji pierwowzoru.

W Watch Dogs 2 porzucimy znane z pierwszej części Chicago i przeniesiemy się do San Francisco. Jego wirtualna wersja ma być dwukrotnie większa niż miasto z pierwowzoru. Nowy jest również główny bohater - tym razem wcielimy się w czarnoskórego hakera Marcusa Hollowaya. Autorzy obiecują m.in. ulepszony system ruchu się, który przypominać ma ten z serii Assassin’s Creed, usprawnioną jazdę samochodami oraz rozbudowaną mechanikę hakowania.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy
  3. Gramy w Watch Dogs 2 - Ubisoft uczy się na błędach