Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2016, 09:55

autor: Góral

Final Fantasy XV ukończone; gra doczeka się trybu co-op

Firma Square Enix poinformowała, że prace nad grą Final Fantasy XV dobiegły końca i premierze ustalonej na 29 listopada nic już nie grozi. Ponadto poznaliśmy więcej informacji o DLC planowanych w ramach przepustki sezonowej - okazuje się, że jedno z nich zaoferuje tryb co-op.

Mamy dobre wieści dla osób czekających na Final Fantasy XV. Firma Square Enix ujawniła na Twitterze, że produkcja otrzymała złoty status. Terminem tym określa się koniec prac nad grą, więc nie musimy się już martwić o kolejne przesunięcie premiery. Tytuł ukaże się 29 listopada bieżącego roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ponadto wydawca opublikował nowy zwiastun CGI stworzony przez DIGIC Pictures. Jak czytamy w opisie nagrania w serwisie YouTube, zostało ono zainspirowane grą i przedstawia coś w rodzaju koszmaru Noctisa, zmagającego się z ciągle zmieniającym się światem, kolejnymi wrogami i utratą zdolności, co ostatecznie doprowadza do katastrofy.

Na tym jednak nie kończymy, gdyż okazało się, że Final Fantasy XV doczeka się trybu multiplayer. Nie będzie on dostępny w dniu premiery, ani nawet w najbliższych miesiącach, gdyż ma być ostatnim większym dodatkiem wchodzącym w skład przepustki sezonowej. Przed nim ukażą się trzy rozszerzenia, w których pokierujemy Gladio, Ignisem i Prompto oraz dwa mniejsze DLC (Booster Pack i Holiday Pack). Obecnie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat zabawy wieloosobowej, ale zdradzono, że tryb nazywać ma się Comrades i będziecie sieciowym co-opem. Prace nad nim znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Pierwszy z odcinków jest obecnie ukończony w zaledwie 20%, więc wydaje się, że premiera odbędzie się w drugiej połowie 2017 roku, jeśli nie później.

Final Fantasy XV – Noctis będzie głównym bohaterem „podstawki”, a w dodatkach pokierujemy jego towarzyszami. - Final Fantasy XV ukończone; gra doczeka się trybu co-op - wiadomość - 2016-10-28
Final Fantasy XV – Noctis będzie głównym bohaterem „podstawki”, a w dodatkach pokierujemy jego towarzyszami.
Final Fantasy XV w skrócie:
  • kolejna odsłona popularnej serii gier jRPG;
  • ukaże się 29 listopada 2016 roku;
  • w przyszłości produkcja doczeka się kilku dodatków i trybu co-op;
  • gra na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Haruyoshi Sawatari, osoba nadzorująca prace nad dodatkami, wyjawił, że latem bieżącego roku, gdy postanowiono przełożyć premierę podstawowej wersji gry, powołano specjalny zespół, którego zadaniem jest praca nad rozszerzeniami. Poszczególne epizody pozwolą nie tylko kontrolować towarzyszy Noctisa, ale także wprowadzą do rozgrywki nowe mechaniki (w przypadku Ignisa będzie np. bardziej strategicznie, a w DLC z Prompto ma być dużo strzelania), lokacje oraz oczywiście historie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że obecnie dostęp do dodatków można zaklepać sobie zamawiając edycję Digital Premium lub dokupując do podstawowej wersji gry Season Pass Upgrade. Firma nie wyklucza jednak innych możliwości kupowania rozszerzeń, ale na ten moment to jeszcze nic pewnego, więc nie wiemy czy będzie się dało je pozyskać osobno.