Templariusze. Kto jest kim w serii Assassin's Creed? Skrót fabuły, bohaterowie i kluczowe pojęcia

Filip Grabski

Templariusze

Templariusze

Odwieczni wrogowie asasynów, istniejący od wieków zakon templariuszy funkcjonował, by zapewnić ludzkości lepszą przyszłość. Obrane przez templariuszy metody stworzenia idealnego świata opierają się na kontroli i zlikwidowaniu wolnej woli, co stawia ich w bezpośredniej opozycji do bractwa.

Zakon został najprawdopodobniej stworzony przez Kaina, pierwszego syna Adama i Ewy, który z zazdrości zabił swego brata Abla i postanowił przejąć posiadane przez niego Jabłko Edenu. Przez stulecia zakon zyskiwał na znaczeniu, sprzymierzając się z wieloma potężnymi postaciami i pomagając im w zdobyciu władzy. Templariusze weszli w sojusz między innymi z Aleksandrem Wielkim (podarowali mu jeden z artefaktów, dzięki któremu był w stanie stworzyć jedno z największych imperiów w historii), wpływali na działania Juliusza Cezara, doprowadzili do ukrzyżowania Jezusa (w którego posiadaniu był jeden z fragmentów Edenu – przedmiot znany dziś jako Całun Turyński), a w średniowieczu działali wspólnie z Kościołem Katolickim. Słynne osobistości powiązane z templariuszami to: rodzina Borgiów, Henry Ford, George W. Bush.

Współcześnie templariusze działają pod przykrywką międzynarodowej megakorporacji Abstergo, pod wpływami której pozostaje wielu znanych polityków, szefów firm czy przedstawicieli wojsk. Firma powstała w 1937 roku z zamiarem wpływania na kapitalistów i światowe interesy, bowiem jej włodarze słusznie przewidzieli, że równowaga sił przesunie się z królów i papieży na potężnych biznesmenów powiązanych z polityką.

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

PC PlayStation Xbox

Data wydania: 17 listopada 2009

Informacje o Grze
8.6

GRYOnline

8.8

Gracze

8.9

Steam

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

8

Filip Grabski

Autor: Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko), choć nie stroni od pisania tekstów. W 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj, choć w międzyczasie polubił Switcha. Prywatnie ojciec, podcaster (od 2014 roku współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl