filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 1 lipca 2021, 09:30

autor: Karol Laska

9 głośnych filmów, które potrzebują remake’u

Żyjemy w erze wszelakich remake’ów i rebootów. Choć niektórzy podchodzą do nich dość sceptycznie i nie do końca rozumieją sens ich istnienia, to trzeba przyznać, że w przypadku pewnych tytułów potrzeba stworzenia dodatkowych odsłon wydaje się oczywista.

Spis treści

Atlantyda – zaginiony ląd (Atlantis: The Lost Empire)

  1. Co to: jedna z najbardziej niedocenianych animacji Disneya, ukazująca jedyną w swoim rodzaju przygodą
  2. Rok premiery: 2001
  3. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store

Od jakiegoś czasu Disney wydaje regularnie coś, co nazywa się fachowo aktorskimi remake’ami swoich animacji. Owe dzieła przestają więc być zwykłymi rysunkowymi „bajami”, a stają się pełnoprawnymi filmami z twarzami największych gwiazd Hollywoodu. Mówię tu chociażby o niedawno wydanej Cruelli będącej spin-offem 101 dalmatyńczyków czy Aladynie z niebieskim Willem Smithem w roli dżinna. Wyjątkiem jest oczywiście nowy Król lew, który jest złożony w 99,9% z komputerowych efektów specjalnych.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej