filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 9 września 2022, 11:45

autor: Jan Tracz

10 najzabawniejszych śmierci w filmach

Spotkanie z kostuchą w realnym życiu nie jest niczym zabawnym, ale filmy rządzą się swoimi prawami. Dlatego dziś prezentujemy wam dziesięć najzabawniejszych śmierci ukazanych na wielkim ekranie.

Spis treści

Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę – major Kong

Doktor Strangelove, reż. Stanley Kubrick, 1964 - 10 najzabawniejszych śmierci w filmach - dokument - 2022-09-08
Doktor Strangelove, reż. Stanley Kubrick, 1964
  1. Reżyser: Stanley Kubrick
  2. Rok produkcji: 1964
  3. Aktor wcielający się w postać: Slim Pickens
  4. Gdzie obejrzeć: Netflix

Przedostatnia pozycja to porządna dawka humoru dla wielbicieli klasyki z lat sześćdziesiątych. Zanim Stanley Kubrick zapisał się na kartach historii jako twórca takich niepokojących filmów, jak Mechaniczna pomarańcza czy Lśnienie, kręcił różnorodne tytuły, które nieraz potrafiły zawierać jakiś komentarz polityczny. I tak właśnie było z filmem Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę. To wojenna satyra, która okazała się cholernie przenikliwym, a zarazem prześmiewczym komentarzem ukazującym absurdy zimnej wojny i niesione przez nią zagrożenia. W tym filmie nikt nie jest bezpieczny – Kubrick nie bierze jeńców, obrywają obie strony konfliktu.

Zostało jeszcze 39% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej