Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2019, 14:03

Zwycięska drużyna zgarnęła 15 mln dolarów w turnieju Dota 2 - The International

Pokonując Team Liquid w finale turnieju Doty 2 The International 2019, OG wzbogaciło się o ponad 15 milionów dolarów. Zawodnicy zwycięskiej drużyny przeszli do historii, gdyż jako jedyni po raz drugi sięgnęli po to trofeum.

Kapitan drużyny OG, „N0tail”, ze zwycięskim trofeum. - Zwycięska drużyna zgarnęła 15 mln dolarów w turnieju Dota 2 - The International - wiadomość - 2019-08-26
Kapitan drużyny OG, „N0tail”, ze zwycięskim trofeum.

Właśnie zakończył się największy turniej Doty 2The International 2019. Po raz drugi z rzędu po trofeum sięgnęła drużyna OG, wygrywając ponad 15 milionów dolarów z puli nagród. W wielkim finale OG pokonało Team Liquid (3-1). Warto również wspomnieć, że wszyscy podstawowi gracze zwycięskiego składu, powtarzając swój wyczyn z poprzedniego roku, stali się piątką najbogatszych zawodników w e-sporcie (patrząc tylko na zarobki z turniejów i zawodów).

Emocje towarzyszyły widzom przez cały finał, bowiem obie drużyny zwyciężyły już w dwóch poprzednich wydarzeniach (Team Liquid w 2017 roku, a OG w 2018 roku) i zapowiadała się wyrównana walka. Jednak to OG, używając kilka razy zaskakującej strategii, w której postać wspierająca została wybrana w celu zapewnienia dużej dawki obrażeń, a nie aby pomagać sojusznikom, z łatwością dotarło do finału, w którym pewnie pokonało przeciwników. Tym samym OG, jako pierwsza drużyna w historii dwukrotnie sięgnęła po trofeum The International.

Nawiązując do naszego sobotniego zestawienia najbogatszych zawodników e-sportu, to kapitan drużyny OG - Johan „N0tail” Sundstein – stał się graczem z największymi zarobkami z turniejów. W swojej karierze wygrał już około 6,8 mln dolarów. Następny turniej The International odbędzie się w przyszłym roku w Sztokholmie (Szwecja).