Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2018, 09:22

autor: Aquma

Zwiastun remake’u MediEvil zadebiutuje w Halloween

Shawn Layden – przewodniczący Sony Interactive Worldwide Studios – poinformował w czasie podcastu PlayStation Blogcast, że 31 października swoją premierę będzie miał trailer zapowiedzianego w zeszłym roku remake'u MediEvil.

Trailer remake’a MediEvil pojawi się 31 października. - Zwiastun remake’a MediEvil zadebiutuje w Halloween - wiadomość - 2018-10-26
Trailer remake’a MediEvil pojawi się 31 października.

ORYGINALNY MEDIEVIL W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Sony Interactive Entertainment
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PS1, PS3, PSP, PSV, Android
  5. Data premiery: 1 października 1998 r. (PS1), 3 maja 2006 r. (PS3, PSP), 1 kwietnia 2011 (Android), 28 sierpnia 2012 (PSV).

Przewodniczący Sony Interactive Worldwide Studios – Shawn Layden – zdradził w czasie PlayStation Blogcast, że zmierzający na PS4 remake znanego z oryginalnego PlayStation MediEvil doczeka się niedługo pierwszego trailera (nie licząc niepokazującego zupełnie nic teasera z PlayStation Experience 2017). Zadebiutuje on 31 października. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że nad grą pracuje studio Other Ocean Interactive (znane m.in. z Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist, Mortal Kombat Arcade Kollection czy The War of Worlds).

Sądzę, że niektóre słowa mogą brzmieć podobnie, ale oznaczają różne rzeczy - jak „remake” i „remaster". To jest remake. Wzięliśmy oryginalny projekt gry i wykorzystaliśmy wiele kluczowych elementów stylu artystycznego oraz niektóre atrybuty designu i – nazwijmy to – etosu tego tytułu. Pracujemy ze studiem o nazwie Other Ocean Interactive i oni przerabiają MediEvil – chodzi o oryginalny MediEvil z PS1. Ten, nad którym sam pracowałem – powiedział Shawn Layden.

Redaktor prowadzący podcast dopytuje, czy w związku z tym można powiedzieć, że remake jest oparty na wersji gry znanej z PS1.

Dokładnie tak – odpowiedział Layden. – Pracujemy z niektórymi utalentowanymi ludźmi, z którymi byliśmy związani 20 lat temu, więc mamy pewność, że trzymamy się blisko oryginalnej wizji twórców. To wygląda słodko, mówię Wam. W Halloween podejdźcie do jakiegoś miejsca, w którym można strumieniować wideo i sami zobaczcie – dodał deweloper.

Przypominamy, że MediEvil to zabawna przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w powstałego z martwych, szkieletowego rycerza. Produkcja zadebiutowała na konsoli PlayStation przeszło 20 lat temu (1 października 1998 roku). W kolejnych latach ukazała się także na PlayStation 3 (2006), PlayStation Portable (2006), Androidzie (2011) oraz PlayStation Vita (2012). Ciepłe przyjęcie ze strony zarówno krytyków, jak i graczy, doprowadziło do powstania dwóch kontynuacji omawianego tytułu: MediEvil 2 oraz MediEvil Resurrection.

  1. Other Ocean Interactive – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

MediEvil

MediEvil