Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2018, 14:23

Zobacz pierwszy zwiastun nowego Halloween

Zaplanowany na 19 października horror Halloween doczekał się pierwszego zwiastuna. Film pominie wszystkie dotychczasowe kontynuacje oryginału i przedstawi zupełnie inną historię Michaela Myersa.

Równo cztery dekady od premiery oryginału, Halloween doczeka się dziesiątej kontynuacji. Ta jest jednak całkowicie inna od poprzedniczek. / źródło: Gizmodo.com. - Zobacz pierwszy zwiastun nowego Halloween - wiadomość - 2018-06-09
Równo cztery dekady od premiery oryginału, Halloween doczeka się dziesiątej kontynuacji. Ta jest jednak całkowicie inna od poprzedniczek. / źródło: Gizmodo.com.

W październiku tego roku Michael Myers, jeden z najbardziej przerażających psychopatów w historii kina, będzie miał już na karku ponad sześćdziesiątkę, ale upływ czasu najwidoczniej wcale nie zmniejszył jego żądzy krwi. Po czterdziestu latach od swojego debiutu na srebrnym ekranie morderca powróci jeszcze w tym roku, by dalej straszyć, mordować i siać zniszczenie. Zwiastun zaplanowanego na 19 października horroru Halloween możecie zobaczyć poniżej.

Niezależnie od ostatecznego rezultatu, Halloween z pewnością będzie ciekawym przedsięwzięciem. Przede wszystkim, film całkowicie pominie wydarzenia ze wszystkich dziewięciu (!) kontynuacji i zaprezentuje całkowicie inny przebieg historii Michaela Myersa. Po wydarzeniach z pierwszej części, której akcja działa się w 1978 roku, morderca trafił do zakładu psychiatrycznego. Po czterdziestu latach udaje mu się uciec, by dokończyć to, co planował od samego początku – znaleźć i zabić swoją siostrę Laurie (w tej roli ponownie Jamie Lee Curtis).

Za film nie odpowiada żaden uznany twórca horrorów – wręcz przeciwnie, za kamerą stoi David Gordon Green, znany przede wszystkim z komedii Boski chillout, a w pisaniu scenariusza wspomoże go popularny komediowy aktor Danny McBride. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że nowe Halloween pójdzie w stronę parodii – ma być równie przerażająco, krwawo i mrocznie co w 1978 roku. Zadbać ma o to producent wykonawczy, którym jest legendarny John Carpenter, reżyser oryginału, tworzący także ścieżkę dźwiękową do filmu. Jak myślicie – czy ten eksperyment ma szansę się powieść, czy też dołączy do szeregu kiepskich kontynuacji niedoścignionego oryginału?

  1. Film Halloween w serwisie IMDB
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.