Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 18:27

autor: Vergil

Zobacz pierwsze 10 minut rozgrywki z Doom Eternal

Na nieco ponad miesiąc przed premierą gry Doom Eternal w sieci pojawił się materiał wideo prezentujący pierwsze dziesięć minut rozgrywki z tej produkcji. Rozgrywki, do której określenie „krwawa rzeź” pasuje jak ulał.

Serwis IGN udostępnił na swoim kanale w serwisie YouTube materiał wideo prezentujący pierwsze dziesięć minut rozgrywki z gry Doom Eternal. Wzorem twórców z id Software, którzy nie silą się na długie wprowadzenia, od razu zapraszamy Was na krwawy seans.

Jak udowadnia powyższy gameplay, Doom Eternal pozwoli na przelanie hektolitrów krwi niemal tuż po rozpoczęciu zabawy. Dość powiedzieć, że pierwszego oponenta położymy trupem w ciągu niespełna pięciu sekund po przejęciu kontroli nad bohaterem. Dalej czeka szybki samouczek, który zapozna nas z zasadami działania piły mechanicznej i modyfikacji broni, a później... później nie pozostanie nam nic innego, jak urządzić demonom prawdziwą rzeź. Oczywiście będą nas do tego zachęcać doskonale znane z poprzedniej części serii zabójstwa chwały, czyli widowiskowe „finishery”, których wykonywanie zapewni nam rozmaite bonusy.

Co zaś tyczy się tła fabularnego – Ziemia została zaatakowana przez złe demony, a pokonać może je tylko Doom Slayer. Protagonista teleportuje się więc na opanowaną przez piekielne hordy planetę i trafia w sam środek wojennej pożogi. Choć brzmi to wszystko niespecjalnie angażująco, Arasz przekonuje w naszej zapowiedzi, że historia odegra tu nieco ważniejszą rolę niż miało to miejsce poprzednio. O „zwariowanej, ale w dobry sposób” fabule, a także o innych aspektach omawianej gry, przeczytacie pod tym adresem.

Zmasowany atak demonów na Ziemię zakończył się krwawą rzezią... której ofiarą padli agresorzy. - Zobacz pierwsze 10 minut rozgrywki z Doom Eternal - wiadomość - 2020-02-04
Zmasowany atak demonów na Ziemię zakończył się krwawą rzezią... której ofiarą padli agresorzy.

Na koniec przypomnijmy, że Doom Eternal zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 20 marca; nad Wisłą gra otrzyma pełną lokalizację. Tytuł będzie dostępny również na platformie streamingowej Google Stadia, a w późniejszym terminie trafi też na konsolę Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Doom Eternal
  2. Grałem w Doom Eternal i co za dużo... to na zdrowie!