Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 10:30

autor: Entelarmer

Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne

Firma Capcom ujawniła datę premiery oraz nowe informacje o dodatku Monster Hunter: World - Iceborne. Pierwsze duże rozszerzenie gry zadebiutuje 6 września na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz zimą na PC. Prócz tego opublikowano zwiastun prezentujący rozgrywkę w nowej, mroźnej lokacji.

Pierwszy dodatek do Monster Hunter: World ma zaoferować masę atrakcji. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Pierwszy dodatek do Monster Hunter: World ma zaoferować masę atrakcji.
Monster Hunter: World – Iceborne w skrócie:
  • pierwsze duże rozszerzenie do Monster Hunter: World;
  • premiera 6 września na PS4 i XONE, zimą na PC;
  • zawartość dorównująca tej z podstawowej wersji gry;
  • nowy wątek fabularny w zimowej lokacji Hoarfrost Reach (największy region w grze);
  • nowe potwory, materiały do tworzenia oraz przedmioty;
  • zmiany w rozgrywce: więcej kombinacji i żywiołów dla broni, możliwość korzystania z procy bez potrzeby chowania broni podstawowej itp.

Od miesięcy wiemy, że Monster Hunter: World doczeka się dużego rozszerzenia w zimowych klimatach o podtytule Iceborne. Teraz firma Capcom ujawniła najważniejsze informacje na temat nadciągającego dodatku, w tym datę premiery. Monster Hunter: World – Iceborne ukaże się 6 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a zimą zadebiutuje na PC. Będzie go można pobrać jako DLC kosztujące 39,99 euro (około 172 złotych), a jeśli nie posiadacie jeszcze podstawowej wersji MHW – zakupić w pakiecie Monster Hunter: World – Iceborne Edition w cenie 59,99 euro (ok. 258 zł). Prócz tego będzie też dostępne cyfrowe wydanie Deluxe rozszerzenia, zawierające dodatkowe przedmioty kosmetyczne, a osoby zamawiające dodatek przedpremierowo otrzymają specjalną zbroję. Poniżej znajdziecie zwiastun opublikowany przez wydawcę.

Cena dodatku może nieco dziwić, ale – jeśli wierzyć twórcom – jest ona w pełni uzasadniona. Jak czytamy na oficjalnym blogu Capcomu, Monster Hunter: World – Iceborne ma rywalizować pod względem zawartości z podstawową wersją tytułu, a nowości nie ograniczą się tylko do kolejnej lokacji – Hoarfrost Reach. Ta zresztą ma być największym regionem w grze, aczkolwiek dostęp do niej będziemy zyskiwać stopniowo wraz z postępami w fabule. Rozszerzenie zaoferuje zupełnie nowy wątek fabularny, rozgrywający się po wydarzeniach z oryginału. Niepośrednią rolę w historii odegra Velkhana – potężny lodowy smok, mający wielokrotnie dać się we znaki bohaterom. Rzecz jasna, nie będzie to jedyna nowa bestia, na jaką zapolują gracze. Hoarfrost Reach przyniesie ze sobą bestiariusz rozszerzony o kolejne potwory, zarówno nieznane, jak i powracające z poprzednich odsłon cyklu Monster Hunter.

Dodatek przyniesie ze sobą nowe potwory do upolowania. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Dodatek przyniesie ze sobą nowe potwory do upolowania.

W stosunku do oryginału znacząco powiększy się nie tylko liczba bestii. Nowe potwory to kolejne materiały do tworzenia przedmiotów, w tym ekwipunku przydatnego do polowania na co groźniejszych przedstawicieli lodowej fauny. W starciach z nimi pomoże również rozszerzona lista kombinacji ataków oraz żywiołów dla każdej z czternastu dostępnych broni. Zmiany zajdą też w mechanizmach rozgrywki, aczkolwiek na razie wspomniano głównie o możliwości korzystania z procy jednocześnie z bronią podstawową. Wszystko to przyda się, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z grą na nowym poziomie trudności Master Rank, mającym stanowić ogromne wyzwanie dla łowców potworów.

Iceborne dostarczy atrakcji dla graczy spragnionych nowych wyzwań. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Iceborne dostarczy atrakcji dla graczy spragnionych nowych wyzwań.

Choć pod względem zawartości Monster Hunter: World – Iceborne ma dorównywać podstawce, nie będzie to samodzielne rozszerzenie. Do uruchomienia dodatku niezbędne będzie posiadanie pełnej wersji gry. Ponadto większa część zawartości – w tym zimowa lokacja – nie będą dostępne od początku, lecz dopiero po ukończeniu głównego wątku Monster Hunter: World. Na szczęście twórcy pozwolą na zaimportowanie stanów gry zapisanych przed zainstalowaniem Iceborne. Jeśli jeszcze nie zobaczyliście zakończenia MHW, cztery miesiące dzielące nas od premiery powinny wystarczyć do nadrobienia zaległości. W przypadku komputerów osobistych do powrotu do świata łowców potworów może Was zachęcić pojawienie się w grze Geralta z Rivii. Wizyta sławnego Białego Wilka to część specjalnej aktualizacji zapowiedzianej przez Capcom miesiąc temu, którą posiadacze konsol otrzymali na początku lutego. Uaktualnienie dodaje nową przygodę, pozwalającą na pokierowanie wiedźminem w trakcie łowów na Leszego i dotarcie do jednego z kilku zakończeń. Co więcej, od 17 maja będziemy mogli ruszyć na kolejną wyprawę, za ukończenie której otrzymamy zbroję Ciri oraz miecz Zirael.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach