Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2019, 10:30

Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne

Firma Capcom ujawniła datę premiery oraz nowe informacje o dodatku Monster Hunter: World - Iceborne. Pierwsze duże rozszerzenie gry zadebiutuje 6 września na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz zimą na PC. Prócz tego opublikowano zwiastun prezentujący rozgrywkę w nowej, mroźnej lokacji.

Pierwszy dodatek do Monster Hunter: World ma zaoferować masę atrakcji. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Pierwszy dodatek do Monster Hunter: World ma zaoferować masę atrakcji.
Monster Hunter: World – Iceborne w skrócie:
  • pierwsze duże rozszerzenie do Monster Hunter: World;
  • premiera 6 września na PS4 i XONE, zimą na PC;
  • zawartość dorównująca tej z podstawowej wersji gry;
  • nowy wątek fabularny w zimowej lokacji Hoarfrost Reach (największy region w grze);
  • nowe potwory, materiały do tworzenia oraz przedmioty;
  • zmiany w rozgrywce: więcej kombinacji i żywiołów dla broni, możliwość korzystania z procy bez potrzeby chowania broni podstawowej itp.

Od miesięcy wiemy, że Monster Hunter: World doczeka się dużego rozszerzenia w zimowych klimatach o podtytule Iceborne. Teraz firma Capcom ujawniła najważniejsze informacje na temat nadciągającego dodatku, w tym datę premiery. Monster Hunter: World – Iceborne ukaże się 6 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a zimą zadebiutuje na PC. Będzie go można pobrać jako DLC kosztujące 39,99 euro (około 172 złotych), a jeśli nie posiadacie jeszcze podstawowej wersji MHW – zakupić w pakiecie Monster Hunter: World – Iceborne Edition w cenie 59,99 euro (ok. 258 zł). Prócz tego będzie też dostępne cyfrowe wydanie Deluxe rozszerzenia, zawierające dodatkowe przedmioty kosmetyczne, a osoby zamawiające dodatek przedpremierowo otrzymają specjalną zbroję. Poniżej znajdziecie zwiastun opublikowany przez wydawcę.

Cena dodatku może nieco dziwić, ale – jeśli wierzyć twórcom – jest ona w pełni uzasadniona. Jak czytamy na oficjalnym blogu Capcomu, Monster Hunter: World – Iceborne ma rywalizować pod względem zawartości z podstawową wersją tytułu, a nowości nie ograniczą się tylko do kolejnej lokacji – Hoarfrost Reach. Ta zresztą ma być największym regionem w grze, aczkolwiek dostęp do niej będziemy zyskiwać stopniowo wraz z postępami w fabule. Rozszerzenie zaoferuje zupełnie nowy wątek fabularny, rozgrywający się po wydarzeniach z oryginału. Niepośrednią rolę w historii odegra Velkhana – potężny lodowy smok, mający wielokrotnie dać się we znaki bohaterom. Rzecz jasna, nie będzie to jedyna nowa bestia, na jaką zapolują gracze. Hoarfrost Reach przyniesie ze sobą bestiariusz rozszerzony o kolejne potwory, zarówno nieznane, jak i powracające z poprzednich odsłon cyklu Monster Hunter.

Dodatek przyniesie ze sobą nowe potwory do upolowania. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Dodatek przyniesie ze sobą nowe potwory do upolowania.

W stosunku do oryginału znacząco powiększy się nie tylko liczba bestii. Nowe potwory to kolejne materiały do tworzenia przedmiotów, w tym ekwipunku przydatnego do polowania na co groźniejszych przedstawicieli lodowej fauny. W starciach z nimi pomoże również rozszerzona lista kombinacji ataków oraz żywiołów dla każdej z czternastu dostępnych broni. Zmiany zajdą też w mechanizmach rozgrywki, aczkolwiek na razie wspomniano głównie o możliwości korzystania z procy jednocześnie z bronią podstawową. Wszystko to przyda się, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z grą na nowym poziomie trudności Master Rank, mającym stanowić ogromne wyzwanie dla łowców potworów.

Iceborne dostarczy atrakcji dla graczy spragnionych nowych wyzwań. - Zobacz gameplay z ogromnego dodatku Monster Hunter World Iceborne - wiadomość - 2019-05-10
Iceborne dostarczy atrakcji dla graczy spragnionych nowych wyzwań.

Choć pod względem zawartości Monster Hunter: World – Iceborne ma dorównywać podstawce, nie będzie to samodzielne rozszerzenie. Do uruchomienia dodatku niezbędne będzie posiadanie pełnej wersji gry. Ponadto większa część zawartości – w tym zimowa lokacja – nie będą dostępne od początku, lecz dopiero po ukończeniu głównego wątku Monster Hunter: World. Na szczęście twórcy pozwolą na zaimportowanie stanów gry zapisanych przed zainstalowaniem Iceborne. Jeśli jeszcze nie zobaczyliście zakończenia MHW, cztery miesiące dzielące nas od premiery powinny wystarczyć do nadrobienia zaległości. W przypadku komputerów osobistych do powrotu do świata łowców potworów może Was zachęcić pojawienie się w grze Geralta z Rivii. Wizyta sławnego Białego Wilka to część specjalnej aktualizacji zapowiedzianej przez Capcom miesiąc temu, którą posiadacze konsol otrzymali na początku lutego. Uaktualnienie dodaje nową przygodę, pozwalającą na pokierowanie wiedźminem w trakcie łowów na Leszego i dotarcie do jednego z kilku zakończeń. Co więcej, od 17 maja będziemy mogli ruszyć na kolejną wyprawę, za ukończenie której otrzymamy zbroję Ciri oraz miecz Zirael.