Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2019, 11:59

autor: Adrian Werner

Wiedźmin Geralt zawita do pecetowego Monster Hunter World w maju

Firma Capcom poinformowała, że w maju pecetowa wersja Monster Hunter: World otrzyma aktualizację, która wzbogaci grę o elementy zaczerpnięte z cyklu Wiedźmin. Wśród nich będzie przygoda, w której pokierujemy Geraltem.

Gracze pecetowi na gościnny występ Geralta poczekają do maja. - Wiedźmin Geralt zawita do pecetowego Monster Hunter World w maju - wiadomość - 2019-04-10
Gracze pecetowi na gościnny występ Geralta poczekają do maja.

W lutym firma Capcom zorganizowała w Monster Hunter: World event, w którym gościnnie wystąpił Geralt z Rivii. Najsłynniejszy z wiedźminów pojawił się jednak tylko w wersjach na PlayStation 4 i Xboksa One. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy Biały Wilk zawita na PC.

Firma Capcom ogłosiła, że 9 maja pecetowa wersja Monster Hunter: World dostanie darmową aktualizację, która wprowadzi do gry elementy z marki Wiedźmin. Otrzymamy m.in. nową przygodę Contract: Trouble in the Ancient Forest, w której pokierujemy Geraltem i zapolujemy na potwora znanego jako Leszy. Biały Wilk wyposażony zostanie w umiejętności szermiercze oraz zdolności magiczne, którymi posługuje się we własnym cyklu. Zlecenie posiadać będzie klasyczne elementy RPG, a nasze działania doprowadzą historię do jednego z kilku alternatywnych zakończeń. W trakcie zabawy będziemy mogli również uzyskać zestaw nowych przedmiotów, w tym zbroję Geralta oraz jego srebrny miecz.

17 maja aktywowana zostania dodatkowa przygoda zatytułowana Contract: Woodland Spirit, gdzie nagrodą będzie zbroja Ciri i jej miecz Zireael. W tym kontrakcie zagramy standardowymi postaciami.

Przypomnijmy, że Monster Hunter: World zadebiutowało 26 stycznia ubiegłego roku, w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4. Z kolei konwersja pecetowa ukazała się 9 sierpnia.

Gra okazała się wielkim przebojem. Wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 90% według serwisu Metacritic. Z konsensusem tym zgodził się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 9.0/10. Ponadto projekt rozszedł się w w prawie 12 milionach egzemplarzy, co czyni z niego największy sukces w historii firmy Capcom.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Monster Hunter: World
  2. Recenzja gry Monster Hunter: World – udane łowy
  3. Recenzja gry Monster Hunter: World na PC – RPG, jakiego na pecetach jeszcze nie było
  4. Monster Hunter World - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.