Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2021, 14:34

autor: Karol Laska

Znamy najczęściej piracone seriale 2020 roku. Mandalorianin przoduje

Wiemy, które seriale cieszyły się największą „popularnością” na pirackim rynku w 2020 roku. Na samym szczycie znajduje się The Mandalorian.

Choć z roku na rok platform streamingowych przybywa, a więc i sposobów na legalne obejrzenie wybranych filmów i seriali jest coraz więcej, to i tak dużą popularnością cieszą się pirackie strony, dzięki którym można pobrać większość nowych produkcji kinowych oraz telewizyjnych. Do takiego obrotu spraw zdążyliśmy się już wszyscy przyzwyczaić, choć oczywiście podobnych praktyk nie pochwalamy. Mimo to warto podzielić się listą najczęściej pobieranych nielegalnie seriali 2020 roku – głównie ze względu na to, by otrzymać szerszy kontekst popularności danych dzieł, nie ograniczając ich zasięgów do aktywności użytkowników największych platform streamingowych.

Na stronie internetowej torrentfreak.com możemy zapoznać się między innymi z dogłębną analizą rynku pirackiego w kontekście seriali. Uwzględnia ona głównie produkcje telewizyjne pobierane za pośrednictwem klienta BitTorrent. Najwyższe stopnie podium okupują The Mandalorian oraz The Boys z niewielkim wskazaniem na dzieło w uniwersum Star Wars. Nie da się ukryć, że powyższe tytuły rywalizowały ze sobą na listach popularności przez cały rok, ale tę „nielegalną” bitwę zwyciężył Din Djarin wraz z Grogu.

Najczęściej pobierane seriale 2020 roku za pośrednictwem BitTorrenta

  1. Mandalorianin
  2. The Boys
  3. Westworld
  4. Wikingowie
  5. Star Trek: Picard
  6. Rick i Morty
  7. The Walking Dead
  8. The Outsider
  9. Arrow
  10. The Flash

Mandalorianin znalazł się tak wysoko w rankingu nie tylko dlatego, że jest najpopularniejszym serialem ostatnich miesięcy. Swoje zrobiła także jego premiera na platformie Disney+, z której nie może korzystać jeszcze wiele krajów (w tym Polska). To zapewne spowodowało, że produkcja Jona Favreau w ostatecznym rozrachunku wyprzedziła The Boys.

Poza tym na liście znajdują się twory stricte telewizyjne, nietworzone z myślą o konkretnych platformach streamingowych, jak na przykład The Walking Dead (AMC) czy Arrow oraz The Flash (The CW). Tytuły tego typu masowo lądują na nielegalnych stronach internetowych i nie zmienia się to od dobrych kilku lat.