Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 11:54

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Gun Monkeys - platformówkową strzelankę autorów Privates

Studio Sive Five Games zapowiedziało multiplayerową strzelankę Gun Monkeys, w której gracze pokierują uzbrojonymi małpami walczącymi na platformówkowych planszach.

Znane z takich gier jak Ben There, Dan That! czy Privates niezależne studio Size Five Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim nastawiona na tryb multiplayer platformówkowa strzelanka Gun Monkeys. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Premiera nastąpi w najbliższych tygodniach.

  1. Size Five Games – strona oficjalna studia

Akcja toczyć się będzie na proceduralnie wygenerowanych dwuwymiarowych planszach, na których gracze będą rywalizowali w trybie deathmatch. Gra stanowi twórcze rozwinięcie pomysłów z pierwszej gry Size Five Games, czyli Gibbage.

Gun Monkeys osadzone zostanie w dalekiej przyszłości, w której tajemniczy eksperyment doprowadził do kompletnego wyginięcia gatunku homo sapiens. Gracz wcieli się w prezesa jednej z firm energetycznych istniejących w naszych czasach, który za pomocą wehikułu czasu będzie wysyłać w przyszłość legiony zmodyfikowanych genetycznie małp z zadaniem zgromadzenia energii pozostawionej przez martwych ludzi. Niestety, kilka innych korporacji wpadnie na ten sam pomysł, co szybko doprowadzi do wojny między ich wysłannikami.

Podczas rozgrywki na mapach regularnie pojawiać się mają kostki z energią. Zadaniem każdej ze stron będzie doniesienie ich do własnej bazy. Małpy wyposażone zostaną w szeroki asortyment uzbrojenia, a lotem pocisków i granatów zarządzać będzie silnik fizyczny.

Zapowiedziano Gun Monkeys - platformówkową strzelankę autorów Privates - ilustracja #2

Size Five Games pracuje obecnie również nad platformówką The Swindle. Jest to znacznie bardziej ambitny projekt, który znajduje się w produkcji od wielu lat i w połowie cyklu deweloperskiego twórcy zmuszeni byli zmienić jego silnik graficzny, co dodatkowo opóźniło premierę.

Wysiłek spowodowany produkcją gry sprawił, że twórcy zapragnęli chwili odpoczynku od tego projektu. Gun Monkeys ma pomóc autorom naładować baterie przed przystąpieniem do ostatniego etapu prac nad The Swindle.