Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 11:29

autor: Góral

FIFA - przedłużono licencję do 2022 roku. Na E3 zobaczymy nowy silnik gier sportowych

Firma Electronic Arts poinformowała, że przedłużyła umowę z federacją piłkarską FIFA do końca 2022 roku. Dodatkowo ujawniono, że na targach E3 zostanie zaprezentowana nowa technologia napędzająca gry sportowe koncernu.

Firma Electronic Arts, wydawca i producent gier z serii FIFA, poinformowała, że przedłużono umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, dzięki czemu koncern może produkować kolejne piłkarskie produkcje do 2022 roku. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na tegorocznych targach E3 zostanie zaprezentowana nowa technologia napędzająca przyszłe tytuły sportowe korporacji.

FIFA 14 zadebiutuje na rynku w tym roku. - FIFA - przedłużono licencję do 2022 roku. Na E3 zobaczymy nowy silnik gier sportowych - wiadomość - 2013-05-08
FIFA 14 zadebiutuje na rynku w tym roku.

Umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2022 roku. W jej ramach firma posiada ekskluzywne prawa do wydawania gier związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej (najbliższe w przyszłym roku). Przy okazji warto wspomnieć, że pierwsza gra powstała na licencji FIFA ukazała się 20 lat temu – w 1993 roku.

FIFA to obecnie najpopularniejsza sportowa seria gier wideo, której kolejne odsłony systematycznie wypuszczane są co roku na większość platform sprzętowych. Ostatnia część, zatytułowana FIFA 13, sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 14,5 mln egzemplarzy. Aktualnie firma EA Sports pracuje nad grą FIFA 14, która trafi na rynek prawdopodobnie po wakacjach bieżącego roku.

Na spotkaniu z inwestorami poinformowano także, że podczas tegorocznych targów E3 (11 – 13 czerwca) zostanie zaprezentowana nowa technologia napędzająca przyszłe tytuły sportowe produkowane przez EA Sports. Pokazane zostaną także gry na konsole nowej generacji, nie tylko te traktujące o zmaganiach sportowców (w domyśle Battlefield 4 i Dragon Age 3).

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (Fédération Internationale de Football Association) powstała 21 maja 1904 w Paryżu. Obecnie organizacja zrzesza 209 federacji piłkarskich z całego świata i zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z piłka nożną (organizowanie turniejów, ustalanie zasad gry, itd.). Od 1998 roku przewodniczącym FIFY jest Joseph Blatter.