Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 12:06

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

GTA V w polskiej wersji językowej

Firma Cenega, rodzimy dystrybutor GTA V, poinformowała, że w naszym kraju gra doczeka się lokalizacji kinowej. Edycja z polskimi napisami pojawi się na Xboksa 360 i PlayStation 3 równo z premierą światową - 17 września 2013 roku.

Nie trzeba będzie znać angielskiego, by zrozumieć o czym rozmawiają ci panowie - GTA V w polskiej wersji jezykowej - wiadomość - 2013-05-08
Nie trzeba będzie znać angielskiego, by zrozumieć o czym rozmawiają ci panowie

Pojawił się powód do radości dla polskich graczy, niecierpliwie czekających na chwilę, w której drżącymi rękami rozerwą folię z własnego egzemplarza Grand Theft Auto V. Firma Cenega, lokalny dystrybutor najnowszej produkcji studia Rockstar Games, wyjawił, że gra trafi do naszego kraju w polskiej kinowej (napisy) wersji językowej. Polska edycja tytułu zadebiutuje w dniu światowej premiery. Tym samym nie powtórzy się sytuacja z przed kilku lat, kiedy to GTA IV wylądowało na półkach polskich sklepów w całości po angielsku. GTA V w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 pojawi się u nas 17 września 2013 roku – do tego czasu grę można zamawiać w pre-orderze:

Poprzednia odsłona serii nie doczekała się oficjalnej polonizacji, przez co wielu rodzimych graczy, nie znających dobrze angielskiego, nie było w stanie w pełni docenić smaczków językowych zawartych w ponapychanych slangowymi wyrażeniami dialogach. Na szczęście w wypadku „piątki” nie będzie trzeba posiłkować się fanowskimi spolszczeniami lub ślęczeć nad słownikiem. Rzecz jasna, osoby władające współczesnym angielskim równie sprawnie co joypadem, zapewne będą mogły wyłączyć napisy. Pozostali powinni ładnie podziękować firmie QLOC S.A., która przygotuje tłumaczenie.

Z ostatnich doniesień na temat GTA V dowiedzieliśmy się m.in., że trio bohaterów będzie miało do dyspozycji odmienne zdolności specjalne. Michael wykorzysta w walce kultowy bullet time. Czas spowolni również Franklin, z tym że zrobi to siedząc za kółkiem. Z kolei Trevor wpadnie w iście berserkerski szał, który pozwoli mu ignorować połowę otrzymywanych obrażeń, a samemu atakować dwukrotnie skuteczniej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi.