Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 12:37

autor: Hed

inFamous: Second Son odkrywa karty – moce, miasto, przeciwnicy i inne elementy

inFamous: Second Son został omówiony w nowym numerze Game Informera. Tekst przyniósł parę ciekawostek na temat gry studia Sucker Punch. Dowiedzieliśmy się między innymi nieco o głównym bohaterze oraz jego mocach.

Bohater inFamous: Second Son potrafi wyczyniać cuda z dymem.  - inFamous: Second Son odkrywa karty – moce, miasto, przeciwnicy i inne elementy - wiadomość - 2013-05-08
Bohater inFamous: Second Son potrafi wyczyniać cuda z dymem.

inFamous: Second Son, jeden z tytułów startowych PlayStation 4, został omówiony w najnowszym numerze magazynu Game Informer, poświęconym w znacznej mierze właśnie nadchodzącej konsoli firmy Sony. Dzięki temu poznaliśmy zarys fabuły gry oraz pomysły studia Sucker Punch na rozwinięcie serii. Fani inFamous mogą liczyć na kolejną porcję akcji dopakowanej supermocami rodem z komiksów – zmieni się jednak klimat opowieści.

Bohater i supermoce

Bohaterem trzeciej części inFamous będzie niejaki Delsin Rowe, dwudziestoparoletni lekkoduch z Seattle, parający się między innymi sztuką uliczną. W trakcie nieudanej akcji Department of Unified Protection, organizacji łapiącej posiadaczy supermocy, Rowe odkryje, że sam ma nadprzyrodzone zdolności. Od tej pory bohater stanie się wrogiem dla rządu, który sprawuje władzę absolutną nad ludźmi przy pomocy monitoringu i innych środków bezpieczeństwa.

Delsin otrzyma szereg ruchów powiązanych z szeroko pojętym dymem. Bohater będzie mógł znikać w jego obłokach, aby teleportować się na krótkie odległości lub tworzyć zasłonę dymną, unieruchamiającą wrogów. Innym zastosowaniem będą pociski – w tym dymiące kule ognia. Pojawią się opcje kojarzące się z poprzednimi grami, w tym pochłanianie energii/dymu z otoczenia oraz przejmowanie właściwości innych postaci. Delsin skorzysta też z konwencjonalnej broni – na przykład łańcucha.

Klimat i miasto

Motyw wszędobylskich kamer, patroli wspomnianej instytucji Department of Unified Protection i zabezpieczeń będzie przejawiał się w samej konstrukcji miasta, zamienionego w coś na kształt lotniska. Nie raz natkniemy się w nim na bramki ochrony, wieże strażnicze, blokady drogowe i inne tego typu elementy. Opowieść ma być refleksją na temat relacji bezpieczeństwa obywateli a ich wolności, w nawiązaniu do głośnego zamachu z 11 września 2001 roku.

Terenem gry będzie miasto Seattle, ograniczone otaczającymi je lasami. Podczas zabawy urządzimy naloty na lokalne bazy organizacji DUP, korzystając z różnych taktyk, w tym ataku frontalnego lub wyeliminowania systemów bezpieczeństwa. Strażnicy Department of Unified Protection, z którymi się zmierzymy, będą zachowywali się jak jednostka SWAT. Podobno niektórzy z nich otrzymają też zalążki supermocy, w tym możliwość blokowania ataków i błyskawicznego poruszania się.

Ciekawostki

Z innych ciekawostek warto wspomnieć o tym, że przemierzając okolicę Delsin będzie mógł wspinać się jak Cole, bohater poprzednich gier. Nowością są szyby wentylacyjne, które ułatwią pokonywanie terenu. Sucker Punch chce przy tym uprościć sterowanie i wykorzystać nowe właściwości Dual Shocka 4, czyli przede wszystkim panel dotykowy. Przy jego pomocy uwolnimy innych posiadaczy supermocy z klatek i skorzystamy z niektórych specjalnych zdolności głównego bohatera.

inFamous to jedna z bardziej znanych nowych marek tej generacji konsol. Stworzyło ją studio Sucker Punch - autorzy serii o przygodach Sly Coopera. W pierwszej i drugiej części wcielaliśmy się w Cole’a MacGratha, kuriera wplątanego w intrygę z udziałem artefaktu gwarantującego supermoce. inFamous: Second Son został pokazany w lutym tego roku na konferencji poświęconej konsoli PlayStation 4. Data premiery tytułu i samej platformy sprzętowej nie jest znana

  1. inFamous: Second Son na stronie studia Sucker Punch