Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2011, 10:20

autor: Kono

Zapowiedziano Brick-Force – połączenie Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki

Niemiecka firma Infernum zapowiedziała, że tworzy grę Brick-Force, w której gracze mogą tworzyć plansze jak w Minecrafcie, a następnie brać udział w wieloosobowych potyczkach na zbudowanych przez siebie arenach.

Niemiecka firma Infernum ogłosiła, że wraz z koreańskim studiem deweloperskim EXE Games tworzy grę Brick-Force – połączenie Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki. Tytuł skorzysta z modelu free to play. Aktualnie nie wiemy jak będzie dystrybuowany, jednak można przypuszczać, że zostanie udostępniony z poziomu przeglądarki.

Zapowiedziano Brick-Force – połączenie Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki - ilustracja #1

Produkcja powstająca na silniku Unity 3D będzie się składać z dwóch trybów rozgrywki. Pierwszy z nich jest bardzo podobny do tego, co miliony graczy znają z Minecrafta. Za pomocą pojedynczych „cegiełek” będziemy mogli stworzyć praktycznie dowolną planszę. Rodzajów budulca ma być sporo. Na zwiastunie możemy zobaczyć m.in. zwykłe ściany, roślinność, szkło, a nawet działka strzelnicze. Warto zaznaczyć, że nowe areny zbudujemy zarówno na portalach społecznościowych, jak i za pomocą smartfonów oraz tabletów.

Samo budowanie to tylko pierwszy z etapów zabawy. Stworzonymi planszami będziemy mogli dzielić się z innymi użytkownikami, a następnie rozgrywać na nich multiplayerowe potyczki. Walki wyglądają jak w klasycznej strzelance pierwszoosobowej. Arsenał składać się będzie z pistoletów, karabinów maszynowych i snajperskich, granatów oraz wspomnianych już wieżyczek strzelniczych. Aktualnie nie wiemy jakie tryby multiplayer znajdą się w pełnej wersji produktu. Krótką próbkę wyglądu wieloosobowej rozgrywki możecie zobaczyć na powyższym filmiku.

Zapowiedziano Brick-Force – połączenie Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki - ilustracja #2
Zapowiedziano Brick-Force – połączenie Minecrafta i pierwszoosobowej strzelanki - ilustracja #3

Gra zadebiutuje wiosną 2012 roku. Premierę poprzedzą beta testy, do których można się zapisywać na oficjalnej stronie. Dokładny termin ich rozpoczęcia zostanie podany uczestnikom mailem. W związku z tym, że oficjalna strona jest dostępna w języku polskim, możemy przypuszczać, że z pełną wersją będzie podobnie.