Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 17:55

autor: Ender

Zapowiedź Gran Turismo 6 już 15 maja? [news zaktualizowany]

Europejski oddział Sony Computer Entertainment rozsyła zaproszenia na specjalny event zorganizowany z okazji 15-lecia istnienia serii Gran Turismo. Niewykluczone, że w trakcie jego trwania Sony oraz Polyphony Digital przedstawią zebranym po raz pierwszy grę Gran Turismo 6, o której plotki krążą już od jakiegoś czasu.

Aktualizacja: Sony opublikowało krótki filmik promujący imprezę, który nie pozostawia już wątpliwości co do tego, że w trakcie jej trwania zostanie w jakieś formie zaprezentowane Gran Turismo 6.

Maj jest tradycyjnie miesiącem w którym deweloperzy i wydawcy przygotowują się do targów E3 (lub jak w tym roku także do konferencji Microsoftu 21 maja) przez co niezbyt często słyszy się, by w tym okresie któryś z dużych graczy w branży zdecydował się na przedstawienie światu ważnego tytułu. Jednym z wyjątków od tej reguły może być jednak Gran Turismo 6. Niewykluczone, że kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych samochodowych serii wyścigowych zostanie oficjalnie zapowiedziana już za tydzień. Jak zauważył jeden z użytkowników forum NeoGAF, europejski oddział Sony Computer Entertainment rozsyła w tej chwili zaproszenia na specjalny event zorganizowany z okazji 15-lecia istnienia marki Gran Turismo. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie na nim informacji związanych z przyszłością marki. Impreza ma odbyć się na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

O szóstej część Gran Turismo mówi się ostatnio całkiem sporo za sprawą przecieków, których źródłem były sklepy internetowe. W ostatnim miesiącu zaczęły one przyjmować zamówienia przedpremierowe na grę oraz zaprezentowały projekty jej pudełkowej okładki. Dotychczasowe plotki wskazują na to, że tytuł może ukazać się pod koniec listopada, który ma być także okresem debiutu PlayStation 4. Przedstawiciele Polyphony Digital już dawno potwierdzili, że prowadzą prace nad grą. W lutym usłyszeliśmy także zapewnienia, że na pewno ukaże się ona na PlayStaion 3.

Seria Gran Turismo to jeden z najbardziej uznanych cykli w branży gier wideo. Jego pierwsza odsłona ukazała się na konsoli PlayStation w grudniu 1997 roku, a ostatnia – Gran Turismo 5 – wyszła w listopadzie 2010 roku na PlayStation 3. Marka to w sumie kilkanaście produkcji, w tym pięć głównych oraz wiele pobocznych, takich jak edycja na PSP, a także pozycje pokroju Gran Turismo HD czy Gran Turismo 5 Prologue. Łączna sprzedaż tytułów z serii oscyluje na pułapie 70 mln egzemplarzy, co czyni z niej jedną z najpopularniejszych marek w kilkunastoletniej historii konsol PlayStation.

  1. Oficjalna strona serii Gran Turismo