Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 18:08

autor: moir

Electronic Arts masowo wykupuje domeny związane z serią Battlefield

Firma Electronic Arts, wydawca niezwykle popularnej serii strzelanek Battlefield, wykupiła ostatnio kilkanaście domen związanych z tym tytułem. W posiadanie amerykańskiego giganta weszły adresy od Battlefield13.com, do Battlefield20.com.

Czyżby ostatnie akcje Electronic Arts miały coś wspólnego z nowymi planami wydawniczymi? - Electronic Arts masowo wykupuje domeny związane z serią Battlefield - wiadomość - 2013-05-08
Czyżby ostatnie akcje Electronic Arts miały coś wspólnego z nowymi planami wydawniczymi?

Premiera najnowszej odsłony popularnej serii strzelanek autorstwa szwedzkiego studia DICE zbliża się wielkimi krokami. Choć Battlefield 4 ma ukazać się w dopiero październiku bieżącego roku, wydawca cyklu, firma Electronic Arts, kuje żelazo póki gorące i zawczasu rezerwuje domeny przeznaczone dla kolejnych odsłon gry.

Do tej pory amerykański gigant posiadał prawo własności do wszystkich adresów internetowych, począwszy od Battlefield.com, aż do Battlefield9.com (numery 10, 11 i 12 należą do zewnętrznej firmy). Mimo to, 2 maja przedstawiciele firmy wpadli w prawdziwy szał zakupowy i nabyli kolejne domeny, zaczynając od Battlefield13.com, a kończąc na Battlefield20.com włącznie. By przekonać się o tym na własne oczy wystarczy udać się pod ten adres.

Co może oznaczać taka działalność w praktyce? Firma Electronic Arts najprawdopodobniej próbuje jedynie uchronić jedną ze swoich sztandarowych marek przed osobami zajmującymi się przejmowaniem popularnych domen. Nie można wykluczyć także, że nowe adresy zostaną wykorzystane w przyszłych planach wydawniczych. Mało prawdopodobne jest natomiast, jak to sugerują niektórzy, że seria Battlefield przybierze podobny charakter jak np. FIFA, i będzie od teraz ukazywać się każdego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield 4