Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2022, 18:08

Zapowiedź For the King 2 - sequela RPG, które znacie dzięki Epic Games Store

Zapowiedziano For the King 2, czyli kontynuację nietypowego tytułu, który łączy elementy gier strategicznych, jRPG i „rogalików”. Jest pierwszy trailer i przybliżony termin premiery.

For the King z pewnością nie jest tytułem, w który grali wszyscy, ale niewykluczone, że bardzo duża liczba osób posiada go w swojej kolekcji. To nietypowe dzieło – łączące elementy gier strategicznych, jRPG i „rogalików” – można bowiem było dwukrotnie zdobyć za darmo w Epic Games Store. Ciekawe, czy sequel, który dziś zapowiedziano, podzieli los pierwowzoru. Jego pierwszy trailer możecie obejrzeć poniżej.

Za produkcję ponownie odpowiada niewielkie studio IronOak Games; jej wydawcą będzie zaś firma Curve Games. Opis gry na Steamie sugeruje, że deweloper ma w planach sequel typu „więcej, ładniej, lepiej”. Czeka nas więc turowa walka nastawiona głównie na czteroosobową kooperację, odblokowywanie przedmiotów na stałe i poprawiona względem „jedynki” grafika, za pomocą której pokazanych nam zostanie wiele nowych lokacji.

For the King 2 ma się ukazać w 2023 roku – na początku tylko na PC (Steam), a dopiero jakiś czas po premierze na niesprecyzowanych na razie konsolach (i ewentualnie innych launcherach dostępnych na komputerach).

Menedżer ds. społeczności firmy Curve Games który przekazał tę informację graczom zebranym na Reddicie (posługując się pseudonimem Curve_Tom), zapewnił również, że celem dewelopera i wydawcy jest dostarczenie For the King 2 fanom grającym na wszystkich platformach. Ma to sens, gdyż „jedynka” ukazała na PC, PS4, Switchu i Xboxie One – w tej kolejności – przy czym wersja na „blaszaki” wyszła mniej więcej rok przed pozostałymi.

Zapowiedź For the King 2 - sequela RPG, które znacie dzięki Epic Games Store - ilustracja #1
Źródło: Reddit.