Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2018, 16:20

autor: AlexB

Zakonnica nie odstraszyła widzów - weekendowy Box Office

Tym razem weekendowe zestawienie Box Office w USA zdominowała Zakonnica. Spin-off cyklu Obecność, choć zebrał fatalne recenzje, zarobił przeszło 53 miliony dolarów. Dalsze miejsca na podium zajęły niedawny lider, czyli Bajecznie bogaci Azjaci, oraz Smak zemsty. Peppermint.

Początek września wielu kojarzy się z horrorem. Co prawda powrotu do szkoły lub pracy, ale zawsze. Tak się składa, że gatunek ten królował również w amerykańskich kinach. Wszystko za sprawą Zakonnicy - spin-offu popularnego cyklu Obecność. Według wyników weekendowego Box Office USA, film w reżyserii Corina Hardy'ego zarobił 53,5 miliona dolarów, deklasując tym samym resztę stawki. To drugie najlepsze otwarcie września i drugi najlepszy debiut horroru w historii (w obu tych kategoriach Zakonnica ustępuje jedynie zeszłorocznej ekranizacji powieści Stephena Kinga To).

Zakonnica jest kolejnym dowodem na to, że do sukcesu nie są konieczne dobre recenzje. - Zakonnica nie odstraszyła widzów - weekendowy Box Office - wiadomość - 2018-09-11
Zakonnica jest kolejnym dowodem na to, że do sukcesu nie są konieczne dobre recenzje.

Wynik ten może być dla niektórych zaskakujący. Bo choć Zakonnica zaliczyła najlepsze otwarcie jeśli chodzi o serię Obecność, została jednocześnie uznana przez krytyków za drugi najgorszy jej element (słabsze opinie zebrała tylko Annabelle). W serwisie Metacritic średnia ocena filmu Corina Hardy'ego wynosi zaledwie 46/100. Recenzenci narzekają przede wszystkim na ograne schematy i braki w logice.

Bajecznie bogaci Azjaci zarabiają bajeczne pieniądze w kinach. - Zakonnica nie odstraszyła widzów - weekendowy Box Office - wiadomość - 2018-09-11
Bajecznie bogaci Azjaci zarabiają bajeczne pieniądze w kinach.

Drugie miejsce w ostatnim weekendowym Box Office USA zajął lider poprzedniego zestawienia, czyli Bajecznie bogaci Azjaci. Komedia romantyczna w reżyserii Jona Chu, skupiająca się na życiu majętnych rodzin mających dalekowschodnie korzenie, zarobiła 13,6 milionów dolarów. Łącznie tytułowi udało się już zgromadzić ponad 130 milionów dolarów.

Podium weekendowego Box Office USA zamyka druga i ostatnia premiera w pierwszej dziesiątce zestawienia, czyli Smak zemsty. Peppermint. Film akcji opowiadający historię kobiety (w tej roli Jennifer Garner), która mści się na członkach kartelu narkotykowego za śmierć swojej rodziny, zarobił 13,26 milionów dolarów. Podobnie jak w przypadku Zakonnicy, wynik ten został osiągnięty mimo fatalnych recenzji w mediach branżowych. Fani tego typu kina przyjęli jednak nową produkcję w reżyserii Pierre'a Morela (odpowiedzialnego między innymi za pierwszą odsłonę popularnej serii Uprowadzona) całkiem ciepło, jako przyjemną i niezobowiązującą rozrywkę.

Na koniec przeglądu kolejnego weekendowego zestawienia Box Office USA warto przyjrzeć się pozycji Mission Impossible – Fallout. Po sześciu tygodniach od premiery najnowsza odsłona kultowego cyklu filmów akcji z Tomem Cruisem w roli głównej wciąż trzyma się w amerykańskich kinach bardzo mocno. Tytuł pod koniec ubiegłego tygodnia zarobił w nich 3,8 miliona dolarów, co pozwoliło na zajęcie szóstego miejsca na liście.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

Nowość

Zakonnica

53,5 mln

53,5 mln

131 mln

2.

1.

Bajecznie bogaci Azjaci

13,6 mln

136,2 mln

164,7 mln

3.

Nowość

Smak zemsty. Peppermint

13,26 mln

13,26 mln

14,6 mln

4.

2.

The Meg

6 mln

131,5 mln

491,9 mln

5.

4.

Searching

4,5 mln

14,3 mln

32 mln

6.

3.

Mission: Impossible - Fallout

3,8 mln

212,1 mln

726,6 mln

7.

6.

Krzysiu, gdzie jesteś?

3,1 mln

51,2 mln

142,9 mln

8.

5.

Operation Finale

3 mln

14,1 mln

14,1 mln

9.

7.

Alfa

2,5 mln

32,4 mln

59,9 mln

10.

9.

Czarne bractwo. BlacKkKlansman

1,5 mln

43,4 mln

65,5 mln