Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 marca 2021, 14:13

autor: Karol Laska

Nowe Justice League jeszcze nie wyszło, a Snyder już dostaje nagrodę

Zack Snyder zostanie wyróżniony nagrodą Valiant Award na zbliżającej się gali Hollywood Critics Association Film Awards w związku ze swoją działalnością filmową oraz prospołeczną.

Organizacja Hollywood Critics Association ogłosiła, że podczas czwartej corocznej gali HCA Film Awards wręczy Zackowi Snyderowi pierwszą w historii nagrodę Valiant Award. Wszystko w związku z jego szczególnymi osiągnięciami i to nie tylko na płaszczyźnie filmowej (via The Hollywood Reporter).

Wyróżnienie to ma między innymi związek z reakcją Snydera na osobistą tragedię, jaką było samobójstwo jego 20-letniej córki, Autumn. Owe przykre wydarzenie zmusiło reżysera do rezygnacji z prac na planie Ligi Sprawiedliwości. Dalsze działania artysty są jednak godne pochwały – ten szybko pozbierał się w sobie i postanowił, krótko mówiąc, szerzyć dobro. Brał udział w wielu charytatywnych akcjach, pomógł wielu rodzinom, udzielał wywiadów na wielu mało rozpoznawalnych kanałach youtube’owych. Teraz czekamy na wersję reżyserską Justice League jego autorstwa, która ukaże się 18 marca w HBO GO oraz HBO Max.

Tak o Snyderze wypowiadają się członkowie Hollywood Critics Association:

Jako wielki fan Snydera od czasów Świtu żywych trupów, nie mógłbym być bardziej szczęśliwy w związku z wyróżnieniem jego osoby za wizjonerski styl tworzenia filmów i poradzenie sobie z przeciwnościami losu – Scott Menzel.

Jako osoba, która musiała zmierzyć się z tragedią samobójstwa, byłam niezwykle poruszona sposobem, w jakich Zack i jego żona, a zarazem biznespartnerka Deborah, przemienili swój niemożliwy do opisania ból na szereg altruistycznych akcji, próbując pomóc niezliczonym jednostkom i rodzinom – Ashley Menzel.

To na pewno duża przyjemność dla Zacka Snydera, choć jest to niemały paradoks, że został on wyróżniony jeszcze przed premierą tak ważnego dla niego filmu, jakim jest nadchodząca wersja Ligi Sprawiedliwości. Nagroda zostanie wręczona 5 marca 2021 roku, choć gala HCA Film Awards odbędzie się w formule zdalnej.

  1. Recenzja filmu Justice League
  2. Zack Snyder dostał 70 milionów na dokrętki Justice League, których miało nie być
  3. Strona internetowa HBO Max