Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 6 lipca 2022, 13:23

Z tym modem RDR2 będzie działać u Was lepiej

Rockstar Games na razie nie zamierza dodać wsparcia dla wydajnościowej technologii FidelityFX Super Resolution 2.0 do RDR2, więc fani zakasali rękawy i zrobili to sami.

Red Dead Redemption 2 nie oferuje oficjalnego wsparcia dla modów, a mimo to gra może pochwalić się całkiem liczną społecznością moderską, która co chwile raczy nas godnymi zainteresowania projektami. Najnowszym tego przykładem jest modyfikacja RDRFSR2.

Projekt wprowadza do gry wsparcie dla technologii FidelityFX Super Resolution 2.0, czyli rozwiązania firmy AMD stanowiącego odpowiedź na DLSS Nvidii. Część deweloperów dodała już oficjalną obsługę tej funkcji do swoich produkcji, ale nie ma wśród nich studia Rockstar Games, więc fan o ksywce RealIndica zakazał rękawy i opracował nieoficjalną alternatywę.

  1. RDRFSR2 – pobierz mod
  2. RDRFSR2 – strona modyfikacji w serwisie GitHub

Co daje DLSS?

DLSS (Deep Learning Super Sampling) oznacza metodę wykorzystywania sztucznej inteligencji w celu zwiększenia częstotliwość generowania klatek przy zachowaniu jakości grafiki. Rozwiązanie świetnie sprawdza się w akcji i robi się coraz popularniejsze, ale jego wadą jest to, że działa wyłącznie na kartach firmy Nvidia. FidelityFX Super Resolution 2 pozwala więc na cieszenie się tego typu technologią na układach AMD (choć firma w przeciwieństwie do konkurencji nie wymaga posiadania jej sprzętu i rozwiązanie działa też na kartach GeForce).

  1. Wydajność i piękna grafika, DLSS to as w rękawie PC

Jak RDRFSR2 sprawdza się w akcji, postanowił sprawdzić serwis Tech Power Up. Według ich analiz mod działa bardzo dobrze, choć jest to nieoficjalny projekt. Wydajność jest niewiele gorsza od DLSS. Pojawiają się drobne mankamenty wizualne, ale są one na tyle małe, że bez problemu można je zignorować. Jest to więc zdecydowanie godna uwagi modyfikacja dla osób z kartami AMD. Natomiast osoby z układami GeForce powinny raczej pozostać przy DLSS.

Warto na koniec dodać, że to nie jedyny projekt tego typu. Kilka dni temu analogiczna modyfikacja DL2FSR2 została wydana do Dying Light 2. Zarówno ona, jak i RDRFSR2 bazują zresztą na starszym modzie CyberFSR2 do Cyberpunka 2077.

  1. DL2FSR2 – pobierz mod
  2. CyberFSR2 - pobierz mod
  1. Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry