Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 5 lipca 2022, 09:22

Ten mod do RDR2 sprawi, że na nowo pokochacie otwarty świat gry

Ukazał się mod VESTIGIA, który poprawia wygląd i realizm otwartego świata w Red Dead Redemption 2. Zmiany obejmują takie elementy, jak pogoda i roślinność oraz zagęszczenia przechodniów i zwierząt na mapach.

Pomimo braku oficjalnego wsparcia dla modów Red Dead Redemption 2 może pochwalić się zaskakująco aktywną społecznością moderską. Najnowszym tego przejawem jest projekt VESTIGIA, który gruntownie przerabia wiele elementów otwartego świata, tak aby prezentował sie on ładniej i bardziej realistycznie.

Projekt podzielono na cztery moduły, zmieniające różne aspekty gry. Modyfikację można konfigurować, na wypadek gdybyśmy chcieli aktywować tylko część ulepszeń.

  1. Moduł Weather Systems ulepsza pogodę. Przejścia przez poszczególne stadia są wolniejsze i bardziej naturalne. Poprawiono także kwestię temperatury, tak aby gra lepiej oddawała sytuację w USA późną wiosną i wczesnym latem.
  2. Moduł Visuals ulepsza wiele efektów (m.in. deszcz, wodę, śnieg i lód). Ponadto poprawia cykle związane z upływem czasu, tak aby zapewnić bardziej realistyczne warunki pogodowe (obejmuje to takie elementy, jak lokalna mgła, niskie chmury, bardziej realistyczny deszcz, burze śnieżne i pyłowe, itp.).
  3. Moduł Flora-Related Changes ulepsza roślinność. Zmieniono symulację materiałów, tak aby teren lepiej reagował na przemieszczające się postacie. Zwiększono także gęstość podszycia w lasach oraz wprowadzono bardziej realistyczne zarośla.
  4. Moduł Ped Densities zwiększa liczbę pieszych w miastach oraz zwierząt poza nimi. Ulepsza realizm świata, ale jest dosyć wymagający sprzętowo, wiec to propozycja dla osób z mocnymi pecetami.

Projekt opracował moder o ksywce no12. Przy jego tworzeniu wykorzystał wcześniejsze ulepszenia autorstwa takich twórców, jak DayL, WhyEm czy Majestic253, a następie dorzucił do tych rozwiązań swoje poprawki. Warto wspomnieć, że wcześniej no12 wypuścił analogiczne modyfikacje, ulepszające pogodę i pory roku w The Sims 4.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na PC w listopadzie 2019 roku, czyli trzynaście miesięcy po debiucie na konsolach. Zwracamy uwagę, że pecetowe RDR2 zostało przecenione o 50% w ramach Steam Summer Sale. Grę można obecnie nabyć za 124,95 zł. Oferta pozostanie ważna do 7 lipca.

  1. VESTIGIA – strona modyfikacji
  2. Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry