Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2022, 13:07

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Wiedźmin 3 jest nadal piękny po latach dzięki takim modom 4K

Wiedźmin 3 ani trochę się nie starzeje dzięki pracy społeczności. Zebraliśmy kilka modów, które sprawią, że siedmioletnia produkcja będzie wyglądać niemalże jak nowa.

Źródło: nexusmods.com

Jak wiemy, zwiastuny gier nie zawsze zgodne są z tym, co ostatecznie dostajemy. Nie inaczej jest z mieczami, którymi w Wiedźminie 3 posługuje się Geralt. Jeden z moderów postanowił przywrócić im oryginalny, bardziej szczegółowy wygląd.

E3 Sword of Destiny

Jak sama nazwa sugeruje, za pomocą moda do W3 wprowadzony zostaje design mieczy, który widzieliśmy zarówno na trailerze E3 sprzed 8 lat, jak i w pokazanych wtedy demach. ScoutBr0 nie tylko przywrócił im oryginalny wygląd, ale również poprawił jakość tekstur. Dodał też różne pochwy oraz runy na ostrzach w jakości 4K.

  1. E3 Sword of Destiny pobierzecie tutaj

Wiedźmin w nowej jakości

Od premiery Wiedźmina 3 powstała cała masa modyfikacji, które poprawiają wygląd gry. Jakość z roku na rok rośnie, dlatego też poniżej znajdziecie kilka innych projektów, mających na celu spalić Wasze komputery, czyniąc przy tym świat Wiedźmina jeszcze piękniejszym.

Better graphic for Ultra settings

Wydana na początku tego roku modyfikacja jeszcze bardziej podkręca grafikę. Jeśli ustawienia ultra to dla Was za mało, to projekt autorstwa Nexuera poprawia rozdzielczość cieni (z 512x512 na 2K), gęstość trawy, wygląd wody etc. Warto jednak zaznaczyć, że po instalacji moda liczba fps-ów może spać nawet o 10-15.

  1. Better graphic for Ultra settings pobierzecie tutaj

Caerme

Nie jest to jeden mod, a pełny katalog. Ferroxius zebrał w jednym miejscu kilkadziesiąt projektów, które nie tylko ulepszają rozgrywkę, wprowadzają lepszej jakości tekstury, ale także implementują do gry sporo elementów QoL (quality of life). Jeśli zatem szukacie czegoś, co odświeży Wiedźmina 3, ta paczka zdecydowanie się do tego nadaje.

  1. Caerme pobierzecie tutaj

NPC Overhaul

Na sam koniec modyfikacja dla tych, którzy doceniają szczegółowość otaczających nas postaci. Jak sugeruje nazwa, modyfikacja poprawia wygląd postaci, które przyjdzie nam spotkać podczas wiedźmińskiej podróży. Mowa m.in. o Krwawym Baronie, Vesemirze, Triss, Yennefer, Dijkstrze, Zoltanie i wielu innych. Zanim zainstalujecie moda, warto zapoznać się z opisem, ponieważ cnfilmm rekomenduje też kilka innych, równie ciekawych projektów.

  1. NPC Overhaul pobierzecie tutaj
  1. Wiedźmin 3 Dziki Gon – poradnik do gry
  2. Od Wilka do Rysia – przypomnij sobie rynsztunki i szkoły z gier o Wiedźminie