Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2018, 11:34

Ys VIII: Lacrimosa of Dana – wersja pecetowa zalicza kolejny poślizg

Firma NIS America poinformowała, że premiera pecetowej wersji Ys VIII: Lacrimosa of Dana ulegnie opóźnieniu. Problemy ze stroną techniczną gry wymusiły przekazanie konwersji innemu deweloperowi.

Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery wersji pecetowej. - Ys VIII: Lacrimosa of Dana – wersja pecetowa zalicza kolejny poślizg  - wiadomość - 2018-01-22
Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery wersji pecetowej.
YS VIII W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nihon Falcom
  2. Wydawca: NIS America
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PSV, PS4, PC, Switch.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na pecetową wersję jRPG-a Ys VIII: Lacrimosa of Dana. Okazuje się, że premiera gry została po raz kolejny opóźniona, co więcej, nie wiadomo, kiedy dokładnie się ukaże, gdyż projekt przekazany zostanie innemu deweloperowi. Jest to tym bardziej rozczarowujące, że produkcja miała zadebiutować 30 stycznia.

Pewną pociechą powinien okazać się podany powód poślizgu. Będąca wydawcą firma NIS America uznała bowiem, że aby zagwarantować wysoką jakość, konieczne jest gruntowne przerobienie silnika. Ys VIII: Lacrimosa of Dana opracowano z myślą o PlayStation 4 i PlayStation Vita. Początkowo wydanie pecetowe traktowane było jako prosta konwersja, ale okazało się, że przy takim podejściu projekt był słabo zoptymalizowany i niestabilny. Dlatego ostatecznie uznano, że nie obejdzie się bez głębokich zmian w warstwie technologicznej gry.

Z jednej strony opóźnienie jest rozczarowujące, ale warto docenić przywiązanie wydawcy do jakości. Wiele konwersji mniej znanych japońskich tytułów na PC pozostawia bowiem sporo do życzenia.

Przypomnijmy, że Ys VIII: Lacrimosa of Dana zadebiutowało w Japonii dwa lata temu na PlayStation Vita. W zeszłym roku doczekaliśmy się edycji na PlayStation 4 oraz anglojęzycznych wersji obu wydań konsolowych. Niestety, jakość tłumaczenia była tragiczna. Było ono tak kiepskie, że wydawca zdecydował się opracować je od nowa i darmowy patch wprowadzający nową lokalizację ukaże się 30 stycznia.

Warto na koniec dodać, że niedawno zapowiedziano również wersję na Nintendo Switch. Jej premiera zaplanowana została na lato tego roku.

  1. Oficjalna strona gry