Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 stycznia 2018, 12:36

Castlevania - drugi sezon trafi na Netfliksa w marcu

Dowiedzieliśmy się, że drugi sezon animowanego serialu Castlevania trafi na serwis Netflix w marcu tego roku i zawierać będzie osiem odcinków.

Drugi sezon składać się będzie z ośmiu odcinków. - Castlevania - drugi sezon trafi na Netfliksa w marcu - wiadomość - 2018-01-22
Drugi sezon składać się będzie z ośmiu odcinków.

Wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy obejrzymy nowe odcinki animowanego serialu Castlevania. Jego scenarzysta, Warren Ellis, ogłosił za pomocą Twittera, że drugi sezon ukaże się w serwisie Netflix w marcu tego roku. Przy okazji potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami składać się on będzie z ośmiu odcinków. Tradycyjnie wszystkie udostępnione zostaną tego samego dnia.

Przypomnijmy, że pierwszy sezon ukazał się na Netfliksie w zeszłym roku. Projekt został przyjęty bardzo ciepło i uznawany jest za jedną z najbardziej udanych adaptacji gier. Chwalono klimat, doskonałą animację i ciekawe postaci. Krytyka koncentrowała się głównie na małej ilości odcinków, których było raptem cztery i po obejrzeniu ostatniego z nich większość widzów odczuwała duży niedosyt. Dlatego cieszymy się, że następny sezon będzie dwukrotnie dłuższy.

Serial bazuje na fabule wczesnych odsłon cyklu gier firmy Konami i opowiada historię łowcy wampirów imieniem Trevor Belmont, który musi zmierzyć się z samym Drakulą.

Sukces serialu stał się możliwy dzięki talentowi twórców. Wspomniany już Warren Ellis to bowiem legendarny twórca komiksowy, mający na koncie m.in. serie Transmetropolitan oraz Authority. Natomiast producentem kreskówki był Adi Shankar.

Warto na koniec dodać, że zespół odpowiedzialny za animowaną Castlevanię pracuje także nad kreskówkową adaptacją serii Assassin’s Creed. Ten projekt również zmierza na serwis Netflix, ale na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się jego premiery.

  1. Oficjalna strona serialu