Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 stycznia 2016, 19:10

autor: Adrian Werner

Ys Chronicles II - klasyk gatunku jRPG trafi 10 lutego na iOS i Androida

Firma DotEmu poinformowała, że konwersja klasycznego jRPG-a akcji Ys Chronicles II trafi do sprzedaży na iOS i Androida 10 lutego tego roku.

W czerwcu zeszłego roku firma DotEmu poinformowała, że pracuje nad przeniesieniem na urządzenia mobilne gry Ys Chronicles II, czyli wyśmienitego japońskiego RPG-a autorstwa studia Falcom. Teraz wreszcie poznaliśmy datę premiery, którą ogłoszono za pomocą świeżego zwiastuna. Znalazła się w nim bowiem informacja, że gra trafi do sprzedaży 10 lutego tego roku.

Gra bazuje na remake’u dwóch pierwszych części cyklu, pierwotnie wydanych na system PC Engine. Ta odświeżona wersja ukazała się w jednym pakiecie na konsoli PlayStation Portable, a w przypadku wydania mobilnego została rozbita na dwie produkcje. Poza zmienionym systemem sterowania będzie to jednak ta sama produkcja co na PSP, więc wiemy dokładnie czego możemy się spodziewać.

Fabularnie Ys Chronicles II stanowi bezpośrednią kontynuację Ys Chronicles I i zaczyna się zaraz po zakończeniu jej kampanii. Ponownie wcielamy się w rudowłosego wojownika imieniem Adol Christin. Po przebiciu się przez wszystkie pietra Wieży Darm zostaje on porwany, wraz z magicznymi księgami Ys, przez tajemnicze światło i wyrzucony na powierzchnię latającej wyspy. Szybko okazuje się, że jej terytoria są ofiarą coraz częstszych ataków demonów. Naszym zadaniem staje się odkrycie powodu tych inwazji i znalezienie sposobu na ich powstrzymanie.

Ys Chronicles II to RPG akcji, więc większość czasu spędzamy na rozwijaniu postaci, eksplorowaniu świata i walce z hordami potworów. Same potyczki odbywają się w stylu, który nie przypomina żadnej innej gry z tego gatunku. Gracz nie ma bowiem dostępu do oddzielnej komendy ataku. Zamiast tego steruje jedynie ruchami postaci i musi tak nią pokierować, aby zderzać się z wrogami. Skutek tej czynności zależy od tego, z której strony zetkniemy się z przeciwnikiem. Wpadnięcie mu wprost na twarz zakończy się dla nas gorzej niż dla niego, a najskuteczniejszą formą ataku jest takie manipulowanie postacią, aby jedynie zahaczać o boki lub tył nieprzyjaciela. W porównaniu z poprzednią częścią system walki został wzbogacony o możliwość rzucania zaklęć. Ponadto pojawiła się opcja transformowania w demona, co pozwala porozmawiać z każdym przeciwnikiem, który zaatakowałby nas jako człowieka. Dzięki temu możemy poznać motywacje i historie przeciwnej strony konfliktu.

Ys Chronicles II zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Będzie to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Czekamy na jej premierę z niecierpliwością, gdyż mobilna edycja Ys Chronicles I okazała się wyśmienitą konwersją, z bardzo dobrze zinterpretowanym systemem sterowania. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.