Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2019, 11:00

autor: Serek

YouTuber przeszedł Skyrima walcząc jedynie pochodnią

YouTuber Mitten Squad postawił sobie wyzwanie - przejść The Elder Scrolls V: Skyrim korzystając wyłącznie z pochodni. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale ostatecznie graczowi się udało.

Prawdziwy Dovahkiin ognia się nie boi. - YouTuber przeszedł Skyrima walcząc jedynie pochodnią - wiadomość - 2019-08-12
Prawdziwy Dovahkiin ognia się nie boi.

Po próbie przejścia The Elder Scrolls V: Skyrim korzystając wyłącznie z widelca, przyszedł czas na kolejne wyzwanie. YouTuber Mitten Squad, który wyspecjalizował się w niecodziennych sposobach na rozgrywkę, podjął próbę ukończenia Skyrima tylko z pomocą pochodni. Czy nasz nieustraszony bohater podołał zadaniu? Jak się okazuje, przejście głównego wątku fabularnego wyłącznie przy użyciu pochodni nie należy do najprostszych zadań, a największe trudności spotkały gracza już na początku przygody. W pierwszym etapie trzeba było pogodzić się z unikaniem walki. „Czarną robotę” wykonywali za gracza towarzysze.

Chwilę po opuszczeniu obszaru początkowego, Mitten Squad zdał sobie sprawę, że żaden z kupców nie nosi pochodni na sprzedaż. W celu zdobycia przedmiotu, YouTuber pozwolił wtrącić swoją postać do lochu, gdzie rozpoczął mozolne doskonalenie umiejętności blokowania. Oczywiście problemy się tutaj nie kończyły. Pochodnia szybko się wypalała (około 4 minuty), a co gorsze, paradowanie z nią zabierało sporo z paska kondycji.

Na szczęście, po jakimś czasie graczowi udało się zdobyć umiejętność, która pięciokrotnie zwiększała zadawane przez niego obrażenia. I tutaj pojawia się prawdziwy bohater tego wyzwania - mianowicie zupa warzywna, która przywraca po jednym punkcie zdrowia i kondycji na sekundę (przez około 12 minut). To sprawia, że jest idealnym dodatkiem do dzierżonej pochodni. Ostatecznie z pomocą mitycznej polewki oraz kija z płonącym końcem, Mitten Squad pokonał Alduina i stał się pierwszym Dovahkiinem, który tego dokonał.

Przypomnijmy, że Skyrim trafił do sprzedaży 11 listopada 2011 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 3. Jego reedycje i usprawnione wersje zostały wydane także na konsolach obecnej generacji. Ale najważniejszą nauką, którą musicie zapamiętać z tego tekstu, jest ta: jedzcie zupę, bo warzywa są zdrowe (i przywracają zdrowie i kondychę!).

  1. Oficjalna strona internetowa serii The Elder Scrolls