Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 sierpnia 2019, 11:25

autor: AlexB

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw ponownie na czele Box Office US

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw utrzymali pierwsze miejsce w kolejnym weekendowym zestawieniu Box Office US. Tuż za nimi uplasowała się nowość – horror Upiorne opowieści po zmroku. Podium zamknął Król Lew.

Wygląda na to, że amerykańscy widzowie stęsknili się za marką Szybcy i wściekli. Jej spin-off – Hobbs i Shaw – drugi raz z rzędu tryumfował w weekendowym Box Office US. Film w reżyserii Davida Leitcha z Dwaynem Johnsonem, Jasonem Stathamem oraz Idrisem Elbą w rolach głównych zarobił pod koniec ubiegłego tygodnia w Stanach Zjednoczonych 25,4 miliona dolarów - mniej o 57,7% w porównaniu z poprzednim zestawieniem, lecz starczyło to do pokonania całej reszty konkurencji ze sporą przewagą. Łącznie na całym świecie efektowna produkcja zgromadziła już przeszło 332 miliony dolarów.

Hobbs i Shaw ponownie nie dali szans konkurencji. - Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw ponownie na czele Box Office US - wiadomość - 2019-08-12
Hobbs i Shaw ponownie nie dali szans konkurencji.

W pierwszej dziesiątce ostatniego weekendowego Box Office US znalazło się aż pięć nowości. Pierwszą z nich znajdziemy już na drugim miejscu. Horror Upiorne opowieści po zmroku w reżyserii pochodzącego z Norwegii André Ovredala na podstawie powieści Alvina Shwarza zebrał pod koniec ubiegłego tygodnia za oceanem 20,8 miliona dolarów. To lepszy wynik niż przewidywano. Wpływ na niego mógł mieć pozytywny odbiór filmu przez recenzentów. Według serwisu Rotten Tomatoes aż 81% ze 125 opinii na jego temat jest pozytywnych, co nie jest wynikiem zbyt częstym, jeśli chodzi o gatunek, którego jest przedstawicielem.

Pozostałe cztery premiery, które załapały się na czoło weekendowego zestawienia Box Office US, to oparty na popularnej animowanej marce przygodowy film Dora i Miasto Złota (17 milionów dolarów, czwarte miejsce); wyreżyserowany przez Simona Curtisa (Mój tydzień z Marilyn, Żegnaj Christopher Robin, Złota dama) komediodramat Sztuka ścigania się w deszczu (8,1 miliona dolarów, szóste miejsce), kryminał Królowe zbrodni z Melissą McCarthy, Tiffany Haddish oraz Elizabeth Moss w rolach głównych (5,5 miliona dolarów, siódme miejsce); oraz koreański dokument muzyczny Bring the Soul: The Movie (2,2 miliona dolarów, dziesiąte miejsce).

Ponadto w Stanach Zjednoczonych wciąż bardzo dobrze radzi sobie Król Lew, czyli nowa wersja kultowej animacji Disneya. Dorzuciła ona do swojego wyniku kolejne 20 milionów dolarów i w samych tylko USA ma na swoim koncie już przeszło 473 miliony dolarów (a 1,3 miliarda dolarów na całym świecie). Powodów do narzekań nie ma również Quentin Tarantino i wytwórnia Columbia, gdyż Pewnego razu w Hollywood zgromadziło pod koniec ubiegłego tygodnia za oceanem 11,6 miliona dolarów. Jeśli chodzi o zarobki z całego globu, to najnowszy film twórcy takich hitów, jak Pulp Fiction czy Bękarty wojny może pochwalić się wynikiem na poziomie 108 milionów dolarów.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

1.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

25,4 mln

108,5 mln

332,6 mln

2.

Nowość

Upiorne opowieści po zmroku

20,8 mln

20,8 mln

-

3.

2.

Król Lew

20 mln

473,1 mln

1,3 mld

4.

Nowość

Dora i Miasto Złota

17 mln

17 mln

19,5 mln

5.

3.

Pewnego razu w Hollywood

11,6 mln

100,3 mln

108 mln

6.

Nowość

Sztuka ścigania się w deszczu

8,1 mln

8,1 mln

9,2 mln

7.

Nowość

Królowe zbrodni

5,5 mln

5,5 mln

-

8.

4.

Spider-Man: Daleko od domu

5,3 mln

370,9 mln

1 mld

9.

5.

Toy Story 4

4,4 mln

419,5 mln

989,9 mln

10.

Nowość

Bring the Soul: The Movie

2,2 mln

4,4 mln

-

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo