Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2019, 11:15

autor: AlexB

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw wjechali na szczyt Box Office US

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw zaliczyli udany debiut i zajęli pierwsze miejsce w najnowszym weekendowym zestawieniu Box Office US. Film zepchnął tym samym Króla Lwa na drugie, a Pewnego razu w Hollywood na trzecie miejsce.

W ubiegłym tygodniu powróciła seria Szybcy i wściekli i choć tym razem jedynie w formie spin-offu, to i tak ponownie podbiła ona zestawienie Box Office US. Zbierający niezłe oceny w mediach branżowych Hobbs i Shaw w reżyserii Davida Leitcha (John Wick, Deadpool 2, Atomic Blonde), z Dwaynem Johnsonem i Jasonem Stathamem w rolach tytułowych, zarobił w weekend otwarcia za oceanem 60,8 miliona dolarów (a na całym świecie 180,8 miliona dolarów). Co prawda kwota ta nie może się równać z debiutami większości produkcji z serii, ale i tak wytwórnia Universal jest raczej zadowolona. Jej włodarze liczyli bowiem mniej więcej na taki wynik.

Hobbs i Show bez większego problemu podbili amerykańskie kina pod koniec ubiegłego tygodnia. - Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw wjechali na szczyt Box Office US - wiadomość - 2019-08-05
Hobbs i Show bez większego problemu podbili amerykańskie kina pod koniec ubiegłego tygodnia.

Na drugim miejscu najnowszego weekendowego zestawienia Box Office US uplasował się poprzedni tryumfator, czyli Król Lew. Wyreżyserowana przez Jona Favreau nowa wizja klasycznej animacji Disneya dorzuciła do swojego wyniku 38,2 miliona dolarów i w samych tylko Stanach Zjednoczonych ma na koncie już 430,8 miliona dolarów. Jeśli dodamy do tego zarobki ze świata, to tytułowi udało się przebić barierę miliarda dolarów przychodu. Przypominamy, że osiągnął on to mimo chłodnego przyjęcia ze strony krytyków.

Podium weekendowego zestawienia Box Office US zamyka Pewnego razu w Hollywood Quentina Tarantino. Opowieść o aktorze Ricku Daltonie oraz kaskaderze Cliffie Boothcie, będąca swoistym hołdem dla amerykańskiego przemysłu filmowego z końcówki lat 60. ubiegłego wieku, zarobiła w ubiegły weekend 20 milionów dolarów. W zaledwie dwa tygodnie tytułowi udało się zgromadzić w Stanach Zjednoczonych 78,8 miliona dolarów, co obecnie czyni go czwartym najbardziej dochodowym filmem w karierze reżysera z Knoxville. Czy uda mu się pokonać Django i stanąć na czele tej listy? Przekonamy się o tym w najbliższych tygodniach.

Pewnego razu w Hollywood radzi sobie w kinach doskonale, a należy pamiętać, że na wielu rynkach film nie miał jeszcze swojej premiery. - Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw wjechali na szczyt Box Office US - wiadomość - 2019-08-05
Pewnego razu w Hollywood radzi sobie w kinach doskonale, a należy pamiętać, że na wielu rynkach film nie miał jeszcze swojej premiery.

Z innych ciekawych rzeczy, pierwszej dziesiątki weekendowego zestawienia Box Office US już jedenasty tydzień z rzędu nie opuszcza Aladyn. Tym razem aktorskiej wersji słynnej kreskówki Disneya z 1992 roku udało się zająć dziewiąte miejsce z zarobkiem na poziomie 2 milionów dolarów. Całkiem długo wysoko trzyma się również Toy Story 4. Kolejna odsłona kultowego cyklu animacji o grupie zabawek zgarnęła w ubiegły weekend 7,1 miliona dolarów. Na całym świecie tytuł ma na swoim koncie nieco ponad 959 milionów dolarów, co jest drugim wynikiem jeśli chodzi o całą serię.

Pozycja

Poprzednio

Tytuł filmu

Przychód weekendowy (w dolarach)

Łączny przychód w USA (w dolarach)

Łączny przychód na świecie (w dolarach)

1.

Nowość

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw

60,8 mln

60,8 mln

180,8 mln

2.

1.

Król Lew

38,2 mln

430,8 mln

1,1 mld

3.

2.

Pewnego razu w Hollywood

20 mln

78,8 mln

-

4.

3.

Spider-Man: Daleko od domu

7,7 mln

360,3 mln

1 mld

5.

4.

Toy Story 4

7,1 mln

410 mln

959,2 mln

6.

6.

Yesterday

2,44 mln

67,9 mln

118,9 mln

7.

10.

The Farewell

2,42 mln

6,8 mln

-

8.

5.

Pełzająca śmierć

2,1 mln

36 mln

53,6 mln

9.

7.

Aladyn

2 mln

350,3 mln

1 mld

10.

9.

Annabelle wraca do domu

875 tys.

71,5 mln

211,7 mln

  1. Wyniki Box Office w serwisie Box Office Mojo