Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 października 2015, 09:50

autor: Góral

YouTube Red - Google zapowiada płatną wersję YouTube'a

Firma Google oficjalnie zapowiedziała YouTube Red - płatną wersję popularnego serwisu. Dzięki niej pozbędziemy się reklam, zyskamy dostęp do unikalnych programów i nie tylko. Usługa zadebiutuje 28 października, najpierw w USA.

Od dobrych kilku miesięcy wiedzieliśmy, że Google zamierza wprowadzić płatną wersję serwisu YouTube. Wczoraj oficjalnie ujawniono YouTube Red, które zadebiutuje 28 października w cenie 9,99 dolarów (około 38 zł) za miesiąc, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Będzie to subskrypcja, dzięki której pozbędziemy się wszystkich rodzajów reklam (zarówno tych wyświetlanych przed nagraniem, jak i w jego trakcie) na każdym urządzeniu, na jakim korzystamy z serwisu oraz z dodatkowych usług (nadchodzące YouTube Music czy też YouTube Gaming). Oprócz tego będzie można zapisywać materiały w pamięci urządzenia, aby oglądać je później w trybie offline. Mało tego, wykupując abonament na YouTube Red, skorzystamy też z zasobów Google Play Music. Ponadto subskrybenci będą mogli oglądać unikalne materiały tworzone przez partnerów YouTube, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

YouTube Red to płatny YouTube z dodatkowymi materiałami, brakiem reklam i nie tylko. - YouTube Red - Google zapowiada płatną wersję YouTube'a - wiadomość - 2015-10-22
YouTube Red to płatny YouTube z dodatkowymi materiałami, brakiem reklam i nie tylko.

W osobnym wpisie ujawniono czego możemy się spodziewać po tego typu nagraniach. Zadebiutuje m.in. serial Scare PewDiePie, w którym słynny youtuber będzie straszony w sytuacjach inspirowanych jego ulubionymi grami. Nad programem pracuje nie tylko sam zainteresowany, ale także twórcy serialu The Walking Dead. Ponadto pojawi się komedia akcji Lazer Team wyprodukowana przez Rooster Teeth i Fullscreen Films. Film opowiadać ma o grupce niezbyt rozgarniętych osób, które natrafiają na statek obcych. Inne szykowane materiały to:

  • Film A Trip to Unicorn Island od Astronauts Wanted,
  • projekt od Joeya Graceffa,
  • Single by 30 od Wong Fu Productions i New Form Digital,
  • projekt od CollegeHumor,
  • Fight of the Living Dead od Alpine Labs,
  • I Am Tobuscus od Toby’ego Turnera.

To jednak niewielka część szykowanych atrakcji, które ujawniane będą w kolejnych tygodniach I miesiącach.

Oczywiście darmowy YouTube nigdzie się nie wybiera i działać ma na starych zasadach. Pozostałe serwisy także będą darmowe, więc dla osób, którym nie przeszkadzają reklamy i przeboleją brak niektórych nagrań od partnerów serwisu, YouTube Red będzie zwykłą ciekawostką. Platforma wystartuje 28 października w USA i będzie można ją przetestować w ramach 30-dniowego okresu próbnego. Firma zapowiedziała jednocześnie, ze dokłada starań, by mieszkańcy innych krajów jak najszybciej otrzymali do niej dostęp.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.