Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 2 września 2021, 17:00

autor: AlexB

Yoku's Island Express od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Yoku's Island Express. Produkcję będzie można przypisywać do swojego konta do 9 września.

[Aktualizacja] Yoku's Island Express można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie Sheltered.

W minionych dniach użytkownicy Epic Games Store mogli bezpłatnie przypisywać do swoich kont dwie pozycje – grę logiczną Automachef oraz Saints Row: The Third Remastered, którego rozdawnictwo jest swego rodzaju prezentem z okazji zapowiedzi kolejnej odsłony tego słynnego cyklu produkcji z otwartym światem utrzymanych w luźnym klimacie. Obie te pozycje pozostaną darmowe jeszcze do godziny 17:00. Potem natomiast, zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią, pojawi się opcja zdobycia bez żadnych opłat Yoku's Island Express.

Yoku's Island Express jest opracowaną przez studio Villa Gorilla oryginalną platformówką typu metroidvania. W trakcie zabawy wcielamy się w sympatycznego chrząszcza, tytułowego Yoku, który trafia na wyspę Mokumana, by zostać listonoszem. Szybko wplątuje się jednak w aferę, w związku z którą będzie musiał przebudzić starożytne bóstwo i uratować tym samym całą krainę od zagłady.

Rozgrywkę w Yoku's Island Express obserwujemy od boku. W trakcie swojej przygody nasz żuk będzie musiał przeskakiwać między platformami, unikać pułapek, eliminować nierzadko przerośniętych oponentów, a także kolekcjonować cenne przedmioty. W pokonywaniu przeciwności Yoku pomaga kulka, którą pcha przed sobą. Z jej pomocą może się odbijać od wkomponowanych w otoczenie flipperów.

Yoku's Island Express zostało ciepło przyjęte przez media branżowe. W serwisie Metacritic pecetowa wersja tytułu może pochwalić się średnią ocen na poziomie 84/100 (na podstawie 8 recenzji).

  1. Yoku's Island Express na platformie Epic Games Store

Yoku's Island Express będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 9 września. Gdy oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona Epic Games Store