Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2020, 10:57

autor: Adrian Werner

Yakuza 7 zmierza na PC

Fani odkryli w bazie danych serwisu Steam wpis dotyczący gry Yakuza 7. Wynika z tego, że Sega planuje pecetową konwersję najnowszej odsłony cyklu, której wydanie anglojęzyczne sprzedawane będzie pod tytułem Yakuza: Like a Dragon.

Yakuza 7 zmierza na PC - ilustracja #1
Yakuza 7 zadebiutowała w Japonii w styczniu tego roku.

Wszystko wskazuje na to, że na pecety zmierza konwersja Yakuza: Like a Dragon, czyli najnowszej odsłony popularnego gangsterskiego cyklu firmy Sega. Gra zadebiutowała w Japonii w styczniu tego roku na PlayStation 4 i edycja konsolowa ma się doczekać wydania anglojęzycznego w tym roku.

O planach wypuszczenia gry na PC świadczą informacje wyciągnięte z bazy danych serwisu Steam, gdzie pojawiły się wzmianki dotyczące tej produkcji. Możliwe, że będzie to pierwsza pozycja z tej marki, która na rynkach zachodnich zadebiutuje równocześnie na pecetach i konsoli.

Na PC na razie wyszły trzy odsłony cyklu - Yakuza 0, Yakuza Kiwami oraz Yakuza Kiwami 2. Fani mają nadzieję, że Sega pozwoli graczom pecetowym poznać całą sagę o przygodach Kazumy Kiryu i przekonwertuje także zestaw The Yakuza Remastered Collection, zawierający odświeżone edycje trzeciej, czwartej i piątej części, oraz grę Yakuza 6: The Song of Life.

Warto dodać, że Yakuza: Like a Dragon prezentuje losy zupełnie innego bohatera, więc znajomość całej historii Kiryu nie jest konieczna do zabawy, choć bez tego gracze pecetowi nie będą w stanie docenić wszystkich smaczków scenariusza. Mamy więc nadzieję, że Sega mimo wszystko przeniesie na PC brakujące odsłony cyklu.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon