Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2012, 20:20

autor: Ender

YAIBA - nowa gra Keijiego Inafune, twórcy serii Mega Man oraz Dead Rising

Keiji Inafune, twórca serii Dead Rising,Onimusha, Mega Man oraz najważniejszych gier z cyklu Resident Evil, oficjalnie zapowiedział swoją najnowszą produkcję, noszącą tytuł YAIBA. Ma być to nowatorska gra akcji, w której zetkniemy się z hordami zombie, wojownikami ninja oraz mechami.

W oficjalnym komunikacie prasowym, weteran japońskiej branży gier, Keji Inafune, który dwa lata temu odszedł z firmy Capcom i objał stery nad własnym studiem deweloperskim Comcept, zapowiedział swój najnowszy projekt – grę akcji pod tytułem YAIBA. Na razie nie znamy zbyt wielu dotyczących jej szczegółów, takich jak docelowe platformy sprzętowe czy przybliżona daty premiery. Wiemy natomiast z pewnością, że w YAIBA nie zabraknie zombie, wojowników ninja oraz mechów, tworzących razem dosyć szaloną mieszankę, do której zdążyli przyzwyczaić nas twórcy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Celem producentów jest stworzenie nowatorskiego i świeżego tytułu, który za sprawą pewnych elementów gameplayu wywoła nostalgię u części starszych graczy.

Inafune stwierdził, że pomysł na kolejną grę z zombie podsunęli mu sami fani. Od czasu gdy opuścił szeregi Capcomu stale pytają się o to kiedy zobaczą kolejny stworzony przez niego tytuł z nieumarłymi.

Gdziekolwiek się nie pojawię, ludzie pytają się mnie kiedy ukaże się moja nowa gra. Na rynku jest w tej chwili prawdziwe zatrzęsienie tytułów z zombie, a mimo to prosi się mnie o to bym stworzył kolejną. Cieszę się, że ludzie doceniają mnie jak twórcę tego typu produkcji, aby nie zawieść ich oczekiwań odpowiadam zapowiedzią YAIBA.

Comcept planuje w najbliższym czasie ujawnić kolejne szczegóły dotyczące projektu, a na razie gracze muszą zadowolić się jedynie krótkim teaserem, który opublikowano wraz z zapowiedzią.