Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2016, 10:07

autor: Góral

Xbox One Slim zadebiutuje już wkrótce?

Do sieci przedostał się fragment dokumentu, według którego od lutego bieżącego roku w masowej produkcji znajduje się sprzęt nazywany "Xbox One II", tudzież Xbox One drugiej generacji. Wątpliwe, by chodziło o pełnoprawnego następcę XOne, więc niewykluczone, że wkrótce, być może w czerwcu na targach E3, Microsoft pochwali się wersją Slim swojej konsoli.

Obecna wersja Xboksa One waży dobrze ponad 3 kg. Z dzisiejszego dokumentu wynika, że waga nowego modelu oscylować będzie w granicach 600 – 800 gramów. - Xbox One Slim zadebiutuje już wkrótce? - wiadomość - 2016-04-28
Obecna wersja Xboksa One waży dobrze ponad 3 kg. Z dzisiejszego dokumentu wynika, że waga nowego modelu oscylować będzie w granicach 600 – 800 gramów.

W ostatnim czasie pojawiło się sporo niepotwierdzonych informacji związanych z nowymi konsolami firm Sony i Microsoft. Ta pierwsza pracuje ponoć nad nowym modelem PlayStation 4, dysponującym większą mocą, a ta druga prawdopodobnie dłubie przy dwóch urządzeniach. Jednym z nich ma być Xbox One Slim i chyba coś faktycznie jest na rzeczy, gdyż w sieci pojawił się screen ukazujący fragment dokumentu, sugerujący, że koncern z Redmond od 2014 roku kombinuje coś w temacie nowego Xboksa One, którego nazwa po przetłumaczeniu brzmi „Xbox One II” (Xbox One drugiej generacji). Co jednak ciekawsze, według pozyskanych informacji, maszyna weszła do masowej produkcji w lutym bieżącego roku. Wskazuje to na jej rychłą premierę, niewykluczone, że podczas targów E3, które odbędą się w przyszłym miesiącu, co zresztą pokrywałoby się z wcześniejszymi doniesieniami.

Wątpliwe jest, by Microsoft z dnia na dzień wydał pełnoprawnego następcę Xboksa One, ale wersja slim obecnej konsoli jest jak najbardziej prawdopodobna i nie byłaby to pierwsza tego typu premiera podczas E3. W końcu korporacja właśnie na tych targach w 2010 roku ujawniła Xboksa 360 Slim, a w 2013 roku kolejny model. Wszystko okaże się więc za kilka tygodni.

Xbox One jest trzecią konsolą Microsoftu, która oficjalnie zadebiutowała na kilkunastu rynkach w listopadzie 2013 roku. Sprzęt od momentu zapowiedzi miał pod górkę. Na początku promowano go jako multimedialne urządzenie z funkcją grania, wiele kontrowersji wzbudziła też konieczność utrzymywania stałego połączenia z Internetem oraz nowy Kinect będący integralną częścią urządzenia. Koniec końców wycofano się z większości pierwotnych pomysłów i obecnie ani kamera nie jest wymagana do zabawy, ani połączenie z siecią, a samo urządzenie lansowane jest jako pełnoprawna konsola.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach