Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 kwietnia 2016, 09:51

Bone Tomahawk, Opiekun - weekendowe premiery filmowe

Koniec kwietnia w polskich kinach prezentuje się wyjątkowo skromnie. Mamy tylko cztery premiery, z których zaledwie jedna może pretendować do miana potencjalnego hitu - Bone Tomahawk. Za to dla miłośników poważniejszych klimatów mamy film Opiekun.

Bone Tomahawk

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Czekających na nową wersję Siedmiu wspaniałych zapraszam na spotkanie z „kościanym tomahawkiem”. Całkiem niedawno w kinach rozgościł się Slow West, nowoczesny, ale jednocześnie bardzo klasyczny western, w którym dzieje się niewiele, ale trzyma widza w fotelu. Bone Tomahawk wygląda podobnie, choć tutaj jest jeszcze więcej westernu w westernie. Konflikt między tajemniczym przybyszem a szeryfem szybko staje się dużo groźniejszy, bo pojmanego i uwięzionego nieznajomego porywają Indianie-kanibale. Trzeba sprawę zbadać, a że na Dzikim Zachodzie nic nie jest łatwe, należy oczekiwać prawdziwie męskiej przygody. Film zadebiutował w USA już pół roku temu i zebrał dużo pozytywnych recenzji.

  1. Reżyseria: S. Craig Zahler
  2. Grają: Kurt Russell, Patrick Wilson, Mathew Fox

Opiekun

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Opiekun to taki typ filmu, który rzadko gości na ustach wszystkich, nie jest szeroko reklamowany i żeby go zobaczyć, trzeba naprawdę się postarać. Bohaterem filmu jest David, pielęgniarz pracujący ze śmiertelnie chorymi ludźmi, mieszkańcami bogatego, wygodnego świata, który jednak z chorobą i nieuchronnym końcem jeszcze sobie nie poradził. Jego praca nie należy do łatwych, a decyzje, które czasem przychodzi mu podejmować, są niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka. Opiekun to poważny film poruszający poważny temat, ale podobno robi to z wdziękiem i bez popadania w banał. Dla poszukiwaczy mocnych, dalekich od pospolitej rozrywki, wrażeń,

  1. Reżyseria: Michel Franco
  2. Tytuł oryginalny: Chronic
  3. Grają: Tim Roth, Sarah Sutherland, Robin Bartlett

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Babka (komediodramat twórcy American Pie i Był sobie chłopiec – babcia i wnuczka postanawiają naprawić wzajemne relacje podczas wspólnej podróży),
  2. Phantom Boy (francusko-belgijska animacja o chłopcu obdarzonym supermocami).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.