Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 grudnia 2014, 10:18

autor: Góral

Xbox One najpopularniejszą konsolą w USA podczas Czarnego Piątku

Firma InfoScout opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej na ponad 180 tys. osób, dotyczącej popularności konsol podczas Czarnego Piątku. Z udostępnianych danych wynika, że rynek zdominowany został przez Xboksa One.

Na blogu firmy InfoScout, zajmującej się pozyskiwaniem danych dotyczących preferencji klientów w Stanach Zjednoczonych, opublikowano statystyki związane z popularnością konsol podczas Czarnego Piątku. Wyniki uzyskano na podstawie rachunków ze sklepów (duże sieci, w tym Target, Walmart, Best Buy, GameStop), przesłanych za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej przez ponad 180 tys. osób. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że walkę o portfele Amerykanów wygrał Xbox One, którego udział w rynku wyniósł 53%. PlayStation 4 zajęło drugie miejsce z wynikiem na poziomie 31%. Jeżeli weźmiemy pod uwagę całe rodziny konsol, to Xbox może się pochwalić 62%, a PlayStation 32%. Wii U wybrało tylko 6% osób, w większości kupując sprzęt dla swoich dzieci.

Popularność konsol podczas Czarnego Piątku. Źródło: InfoScout.
Popularność konsol podczas Czarnego Piątku. Źródło: InfoScout.

Nawiązując jeszcze do dzieci, 66% ankietowanych osób stwierdziło, że nabyło konsolę dla swoich pociech. W przypadku Wii U aż 92% kupionych urządzeń to prezenty dla najmłodszych. Wynik Xboksa One w tej kategorii wyniósł 66%, a PlayStation 4 tylko 45%.

Konsole kupowane dla dzieci. Źródło: InfoScout.
Konsole kupowane dla dzieci. Źródło: InfoScout.

Na koniec warto zauważyć, że sprzedawcy zachęcali klientów przede wszystkim atrakcyjnymi zestawami zawierającymi konsole i gry. Do ponad 90% sprzedanych urządzeń dodawane były jakieś produkcje, przy czym w sklepach sieci Walmart i Target prym wiódł pakiet Xbox One + Assassin's Creed: Unity w cenie 329 dolarów, a drugie miejsce zajęło droższe (399 dolarów) PlayStation 4 sprzedawane z Grand Theft Auto V i The Last of Us: Remastered.