Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2020, 11:00

autor: Entelarmer

Xbox Game Pass podrożeje na PC. All Access w Polsce potwierdzone

Firma Microsoft zapowiedziała koniec testów subskrypcji Xbox Game Pass na komputerach osobistych. Tym samym wkrótce za usługę zapłacimy tyle samo co na konsolach. Potwierdzono też debiut abonamentu All Access w Polsce.

Xbox Game Pass podrożeje na PC. All Access w Polsce potwierdzone - ilustracja #1
Xbox Game Pass na PC wkrótce wyjdzie z bety, a wraz z tym wzrośnie cena subskrypcji.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Xbox Game Pass przyciągnął miliony graczy, przy okazji napędzając sprzedaż gier. Wynikało to w dużej mierze z bardzo niskiego kosztu subskrypcji na komputerach osobistych, zwłaszcza za pierwszy miesiąc. Jednak wkrótce przyjdzie nam się pożegnać z tą ceną. Microsoft poinformował na Twitterze, że 17 września zakończy się okres testowy usługi Xbox Game Pass na PC. Wówczas stanie się ona „ogólnie dostępna”, co – niestety – będzie wiązać się ze wzrostem ceny. Od przyszłego tygodnia za jeden miesiąc subskrypcji na komputerach osobistych zapłacimy 40 złotych (zamiast 18,99 zł). Dotychczas kosztowała ona tyle na konsolach.

Na pocieszenie mamy dwie informacje. Po pierwsze, jeśli macie już wykupiony dostęp do Xbox Game Passa, przy rozliczeniu za następny miesiąc po tym ogłoszeniu nadal zapłacicie 18,99 złotych. Ponadto potwierdzono, że Xbox All Access w końcu trafi do Polski oraz 7 innych państw. Stanie się to wraz z debiutem konsol Xbox Series X praz Xbox Series S. W naszym kraju abonament będzie można zakupić w sieci sklepów Media Expert. Jest on opłacany przez 24 miesiące i daje dostęp do subskrypcji Game Pass oraz Xbox Live Gold, jak również pozwala ulepszyć Xboksa One do Xboksa Series X po premierze nowej konsoli 10 listopada (i opłacaniu All Access przez 12-18 miesięcy w zależności od wersji XONE). Kolejne szczegóły na temat Xbox All Access mamy poznać wkrótce.

Przypomnijmy, że subskrypcja Game Pass dostępna jest w trzech wersjach: na komputerach PC, konsolach z rodziny Xbox One oraz w wersji Ultimate łączącej dwa pierwsze rozwiązania. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, którego sugerowana cena wynosi 18,99 zł (PC, tylko do 17 września) lub 40 zł (konsole), otrzymujemy możliwość pobrania dziesiątek gier wchodzących w skład stale aktualizowanej biblioteki nowych i nieco starszych tytułów, a także zniżki na zakupy w sklepie Microsoft Store. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Xbox Game Pass, abonament Ultimate kupicie już za 4 zł za pierwszy miesiąc (tutaj). Do abonentów Game Passa w dniu premiery trafiają także wszystkie ekskluzywne produkcje studiów deweloperskich należących do Microsoftu, takich jak Ninja Theory czy 343 Industries.