Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2020, 11:51

autor: Adrian Werner

11. sezon The Walking Dead będzie ostatnim. Daryl dostanie spin-off

Jedenasty sezon serialu The Walking Dead będzie ostatnim. Losy Daryla i Carol będą jednak kontynuowane w spin-offie.

11. sezon The Walking Dead będzie ostatnim. Daryl dostanie spin-off - ilustracja #1
Serial zamknie się 11 sezonach.

Stacja AMC ogłosiła, że nadchodzący 11. sezon serialu The Walking Dead będzie ostatnim. Ma być on jednak dłuższy niż wcześniejsze – składać się będzie z 24 odcinków, które wyemitowane zostaną na przestrzeni dwóch lat.

Przypomnijmy, że 4 października ma zadebiutować szesnasty epizod dziesiątego sezonu. Następnych sześć ukaże się w 2021 roku. Tym samym fani mogą liczyć jeszcze na 31 nowych odcinków serialu.

Koniec The Walking Dead nie będzie oznaczał konieczności pożegnania się ze wszystkimi bohaterami. Stacja AMC zapowiedziała bowiem kolejny serial osadzony w tym uniwersum, koncentrujący się na losach Daryla i Carol, czyli postaciach granych przez Normana Reedusa oraz Melissę McBride.

11. sezon The Walking Dead będzie ostatnim. Daryl dostanie spin-off - ilustracja #2
Historia Daryla i Carol będzie kontynuowana w nowym serialu.

W planach jest także serial Tales of The Walking Dead. Ma mieć on formę antologii, koncentrującej się na samodzielnych opowieściach o znanych i nowych postaciach z tego uniwersum.

Warto przypomnieć, że na fanów marki czeka również wiele innych atrakcji. 11 października tego roku ruszy szósty sezon Fear the Walking Dead. Tydzień wcześniej wystartuje The Walking Dead: World Beyond, czyli serial o młodych bohaterach, który ma mieć tylko dwa sezony. W planach jest także seria pełnometrażowych filmów o Ricku Grimesie.

W zeszłym roku ukazał się ostatni zeszyt komiksu, który zapoczątkował całe to szaleństwo. Teraz powoli musimy szykować się na koniec serialowej adaptacji. Marka Żywe trupy nigdzie się jednak nie wybiera i fani mają przed sobą jeszcze wiele lat rozrywki.

  1. Oficjalna strona seriali telewizyjnych