Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2019, 17:57

Xbox Game Pass opłaca się Microsoftowi - abonenci po dołączeniu zaczynają kupować więcej gier

Xbox Game Pass okazał się dla Microsoftu strzałem w dziesiątkę. Jak informuje szef [email protected] - Agostino Simonetta - posiadacze abonamentu chętniej kupują gry na własność.

Xbox Game Pass zachęca graczy do testowania nowych produkcji. - Xbox Game Pass opłaca się Microsoftowi - abonenci po dołączeniu zaczynają kupować więcej gier - wiadomość - 2019-10-18
Xbox Game Pass zachęca graczy do testowania nowych produkcji.

Na rynku pojawia się coraz więcej różnego rodzaju abonamentów, które za miesięczną opłatą pozwalają graczom do woli korzystać z udostępnionego katalogu. W tym gronie znaleźć można między innymi usługę Xbox Game Pass. Jak się okazuje, jest ona niezwykle opłacalna na Microsoftu. O fakcie tym poinformował Agostino Simonetta, szef [email protected] W czasie swojej obecności na GamesIndustry.biz Investment Summit zdradził on, że posiadacze abonamentu chętniej kupują produkcje na własność.

Gracze mają do dyspozycji wiele darmowych gier, ale tak naprawdę są znacznie bardziej zaangażowani poza subskrypcją. Wychodzą do sklepów i kupują więcej gier, niż robili to do tej pory.

Według danych podanych przez Simonettę, posiadacze Xbox Game Pass grają w o 40% więcej gier niż inni użytkownicy (tyczy się to również tytułów nieobjętych usługą). Co ciekawe, abonenci usługi chętnie sięgają po nowe gatunki – w tym przypadku wzrost wynosi 30%.

Szef [email protected] podkreślił, że celem istnienia abonamentu jest poszerzanie horyzontów graczy. Jak widać, do tej pory jest on realizowany bardzo skutecznie – 91% posiadaczy abonamentu stwierdziło, że za jego sprawą sięgnęło po produkcje, których wcześniej by nie wypróbowało.

Jak więc można dostrzec, Xbox Game Pass przynosi realne korzyści Microsoftowi. Widać to nie tylko za sprawą powyższych informacji. W ubiegłym miesiącu amerykański gigant zdradził, że Gears 5, które od dnia premiery było dostępne w abonamencie, zaliczyło najlepszy start ze wszystkich tytułów wydanych przez niego na tę generację konsol.