Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 12:00

autor: Hed

Wystartowała gra Guild Wars 2 - opublikowaliśmy pierwsze wrażenia z zabawy

Dzisiaj do sklepów trafia gra MMO Guild Wars 2, za którą odpowiadają studio ArenaNet i firma NCsoft. Serwery oczekiwanej produkcji wystartowały rano i są gotowe na przyjęcie graczy. Dystrybutor tytułu przygotował też polską fanowską wikipedię.

Wystartowała gra Guild Wars 2 – pierwsze wrażenia już wkrótce - ilustracja #1
Premiera Guild Wars 2 już dzisiaj. Będziecie grać?

Guild Wars 2 trafia dzisiaj do polskich i światowych sklepów. Serwery dedykowane grze studia ArenaNet i firmy NCsoft zostały oficjalnie otwarte przed kilkoma godzinami. Wcześniej dostęp do produkcji miały tylko osoby, które kupiły ją w ramach programów „pre-purchase” lub „pre-order”. Na kontynuację serii musieliśmy czekać siedem długich lat, ale opłacało się. Drugi Guild Wars to współczesne, ciekawe podejście do MMO.

Ważną rzeczą przed rozpoczęciem zabawy jest wybór serwera. Polska społeczność wskazała dwa z nich: Blacktide oraz Underworld (serwer zapasowy). Transfery między serwerami w przyszłości będą płatne.

Firma CD Projekt, dystrybutor gry w Polsce, przygotowała specjalną niespodziankę na premierę – nieoficjalną polską wikipedię Guild Wars 2, którą współtworzy serwis guildwars2.com.pl. Taka strona na pewno się przyda, bo, jak niemal każde MMO, produkcja ArenaNet jest bardzo rozbudowana. Oczywiście fani mogą też zaglądać na angielską oficjalną wikipedię, rozwijaną przez samą społeczność graczy z całego świata.

Wystartowała gra Guild Wars 2 – pierwsze wrażenia już wkrótce - ilustracja #2

O samym Guild Wars 2 pisaliśmy już sporo, bo to bez wątpienia ważny tytuł. Produkcje MMO są przecież niezwykle popularne i mogą przynosić olbrzymie dochody (czego najlepszym przykładem jest Blizzard). Mało której nowej grze udaje się jednak osiągnąć naprawdę spektakularny sukces. NCsoft ma ku temu predyspozycje, bo dzieło studia ArenaNet nie korzysta z abonamentu i cieszy się dużym zainteresowaniem.

W Guild Wars 2 wcielamy się w reprezentanta jednej z kilku ras stających do walki z rasą smoków zagrażających Tyrii. Kraina zmieniła się od ostatniej wizyty – większe znaczenie ma teraz technologia, której przeciwstawiono jedną z nowych frakcji (roślinne Sylvari). Od strony mechaniki rozgrywki, tytuł stawia na dynamiczną zawartość, brak typowych ograniczeń oraz zręcznościowy model walki. Pierwsze wrażenia z zabawy opublikowaliśmy tutaj.

Gra Guild Wars 2 kosztuje 199,99 złotych. Warto dodać, że produkcja jest dostępna w wersji angielskiej (mimo tego, że pierwowzór został przetłumaczony na język polski).

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2
  2. Recenzja gry Guild Wars 2