Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lutego 2013, 11:40

Wyścigówka Table Top Racing autorów serii WipEout trafiła na iOS

Na system iOS wydano właśnie grę wyścigową Table Top Racing. W założeniach przypomina ona cykl Micro Machines, a opracowało ją studio Playrise Edge, założone przez weteranów serii WipeOut

W połowie zeszłego roku Sony zemknęło studio w Liverpoolu, czyli zespół odpowiedzialny za kultową serię futurystycznych wyścigów WipeOut. Część z pracujących tam ludzi założyła nową firmę nazwaną Playrise Edge, które nakierowana jest na produkcje mobilne. Ekipa właśnie wypuściła na iOS swoje pierwsze dzieło, czyli wyścigówkę Table Top Racing.

Produkcję można opisać w uproszczeniu jako hołd złożony cyklowi Micro Machines. W grze kierujemy małymi samochodzikami wielkości resoraków. Rajdy odbywają się w wnętrzach domów. Ścigamy się więc m.in. po suto zastawionych stołach, garażach, kuchniach czy pokojach dziecięcych. O tym, kto zwycięży nie decydują jedynie umiejętności jazdy zawodników. Każdy pojazd wyposażony jest bowiem również w uzbrojenie, a na trasach porozmieszczano szereg przedmiotów zapewniających cenne bonusy. Podczas zawodów zbieramy monety, które następnie wydajemy na odblokowanie nowych aut i zmodyfikowanie tych już posiadanych.

W sumie Table Top Racing oferuje dziesięć samochodzików, każdy z własną ścieżką ulepszeń. Ścigamy się nimi na jednej z ośmiu tras, na których pomieszczano dziewięć typów bonusów. Trybów rozgrywki jest sześć i możemy bawić się w nie samotnie lub z po sieci z maksymalnie z czterema innymi graczami. Nie zabrakło też sieciowych rankingów podzielonych na osiemnaście kategorii. Gra wspiera również zapisywanie stanów gry w chmurze dzięki usłudze iCloud Save Sync.

Mocną stroną Table Top Racing jest śliczna oprawa graficzna. Wykonana ona została w pełnym trójwymiarze i ocieka detalami, zarówno jeśli chodzi o trasy, jak i modele samochodów. Powoduje to, że wymaga sporej mocy obliczeniowej, dlatego nie działa n iPhone 3GS. Wymagany jest co najmniej iPhone 4.

Table Top Racing można kupić z Appstore za 2,69 euro, czyli w przeliczeniu około 11 złotych

Table Top Racing na Appstore