Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2013, 15:23

autor: Adrian Werner

Wypuszczono screeny i video ze skasowanego Half-life 2: Episode Four

Serwis Valve Time dokopał się do screenów i materiałów video z Half-life 2: Episode Four, czyli skasowanego projektu, nad którym pracowało znane z Dishonored studio Arkane.

W latach 2006-2007 znane z takich produkcji jak Dishonored czy Arx Fatalis studio Arkane tworzyło dla firmy Valve nową odsłonę cyklu Half-Life. Projekt funkcjonował pod nazwami kodowymi Half-life 2: Episode Four oraz Return to Ravenholm. Ostatecznie gra została jednak skasowana. Teraz serwis Valve Time dokopał się do screenów i filmiku pochodzącego z tego tytułu.

Return to Ravenholm planowany był jako nowa historia, nie będąca bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z poprzednich trzech epizodów. Historia zapoczątkowana w Half-Life 2 miała mieć swoją konkluzje w Episode Three. Projekt studia Arkane był więc czymś w stylu Half-Life: Opposing Force – produkcją poboczną w stosunku do głównego cyklu, która dawałaby odpowiedzi na wiele pytań odnośnie fabuły całej serii, ale jednocześnie byłaby tytułem w pełni samodzielnym pod względem opowiadanej historii. Co więcej, w Return to Ravenholm gracze najprawdopodobniej wcieliliby się w postać inną niż Gordon Freeman.

Wypuszczono screeny i video ze skasowanego Half-life 2: Episode Four  - ilustracja #1

Marc Laidlaw, czyli główny scenarzysta całej serii Half-Life, stwierdził, że załoga Valve była dużymi fanami Arkane, dlatego szukano możliwości stworzenia wspólnego projektu. Ostatecznie jednak pomysł porzucono. Stwierdzono, że elementy takie jak zombie i headcraby zbyt mocno już się graczom opatrzyły. Ponadto Return to Ravenholm miał się toczyć przed zakończeniem Episode Two, co znacznie ograniczało swobodę twórcza Arkane.

Skasowanie Return to Ravenholm nie było końcem współpracy obu studiów. Arkane zajęło się bowiem produkcją opartej na silniku Source gry The Crossing. Projekt miał być pierwszoosobową strzelanką, której akcja toczyła by się w dwóch wersjach współczesnego Paryża – tej znanej z naszego świata oraz w alternatywnej, rządzonej twardą ręką przez Zakon Templariuszy. Zwłaszcza duże emocje budziła zapowiedź trybu crossplay, w którym inni gracze mieliby przejmować kontrolę nad przeciwnikami w kampanii. Niestety, ostatecznie gra została skasowana z powodu trudności finansowych.

Studiu Arkane wszystkie te problemy ostatecznie wyszły jednak na dobre, gdyż w 2010 zespół został wykupiony przez firmę ZeniMax, dla której stworzył najlepszą produkcję w swojej karierze, czyli Dishonored.

Wypuszczono screeny i video ze skasowanego Half-life 2: Episode Four  - ilustracja #2
Wypuszczono screeny i video ze skasowanego Half-life 2: Episode Four  - ilustracja #3
Wypuszczono screeny i video ze skasowanego Half-life 2: Episode Four  - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.