Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release IMGN.pro Press Release 25 marca 2014, 15:19

Wyprawa Śladami stalkerów: Czarnobyl

IMGN.PRO wraz z serwisem Napromieniowani.pl mają przyjemność zapowiedzieć wyprawę pod nazwą „Śladami stalkerów: Czarnobyl”.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

„Śladami stalkerów” to wyprawa organizowana przez przedstawicieli serwisu Napromieniowani.pl przy wsparciu IMGN.PRO mająca na celu eksploracje miejsc, będących kanwą dla kultowej serii gier FPS S.T.A.L.K.E.R. Ekspedycja zaprowadzi nas w najpopularniejsze miejsce wśród wszystkich stalkerów - do Czarnobyla. Dzięki temu śmiałemu przedsięwzięciu gracze będą mogli zobaczyć porównanie autentycznych lokacji z tymi przedstawionymi w grze.

„Śladami stalkerów” będzie otwierać całą serię wypraw, w których przedstawiciele serwisu Napromieniowani.pl przedstawią nam, w formie foto i wideo relacji miejsca nietypowe, opuszczone miasta, zakłady, strefy zamknięte, które niejednokrotnie stanowiły inspirację dla twórców gier komputerowych.

Wyprawa rozpocznie się już 1 kwietnia i zakończy tydzień później. W tym czasie ekipa Napromieniowanych wejdzie na teren zamkniętej Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, gdzie wyposażeni w licznik Geigera przemierzą skażone promieniotwórczo tereny. Zobaczą nie tylko uszkodzoną elektrownię jądrową, w której 28 lat temu doszło do wybuchu, ale także wejdą do jej wnętrza – zbliżając się na metry od epicentrum tragicznych wydarzeń. Przemierzą ponadto opuszczone miasto Prypeć, gdzie zmierzą się z cieniami przeszłości i sprawdzą dla Was liczne legendy, np. o silnie skażonych ubraniach strażaków, którzy gasili płonący reaktor, a które wciąż leżą w tamtejszym szpitalu… Głównym punktem wyprawy będzie jednak „Oko Moskwy”, czyli słynny „Mózgozwęglacz” ze Stalkera.

„To będzie wyjątkowa wyprawa nie tylko ze względu na wyjątkowość miejsca, w które jedziemy. Zamierzamy maksymalnie wykorzystać ten czas, by odkryć najbardziej intrygujące, ale i często mało znane fakty z Czarnobyla. Pokażemy też, jakie jest faktyczne promieniowanie w opuszczonym mieście Prypeć i wejdziemy w miejsca o najsilniejszym skażeniu. Oczywiście, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Jedno za to mogę obiecać: będzie się działo” - powiedział Krystian Machnik, założyciel Napromieniowani.pl.

Jak dodaje Łukasz Kubiak z IMGN.PRO - „ Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak odważnego projektu jakim jest wyprawa „Śladami stalkerów”. Nasza współpraca z serwisem Napromieniowani.pl zaczyna się od Czarnobyla, ale już mamy w głowie kolejne plany. Mam nadzieje, że w tym roku uda nam się zorganizować jeszcze przynajmniej jedną wyprawę.”

Wszystkich zainteresowanych losami uczestników wyprawy „Śladami stalkerów: Czarnobyl” zapraszamy na stronę Napromieniowani.pl na Facebooku, gdzie macie niepowtarzalną okazję wybrania miejsc, które Waszym zdaniem uczestnicy ekspedycji powinni odszukać i udokumentować na zdjęciach. Do dzieła!

Relacje z wyprawy będzie można śledzić na Facebookowej stronie Napromieniowani.pl (http://www.facebook.com/Napromieniowani), jak również na facebooku IMGN.PRO (www.facebook.com/imgn.pro).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.