Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2018, 11:55

autor: Adrian Werner

Dobre wyniki finansowe Electronic Arts. Seria Battlefield ma 54 mln graczy

Firma Electronic Arts udostępniła sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Poinformowano również o popularności czołowych marek wydawcy, takich jak Battlefield, The Sims czy linia gier sportowych.

W Battlefield 1 oraz inne odsłony cyklu bawi się obecnie 54 mln osób. - Dobre wyniki finansowe Electronic Arts. Seria Battlefield ma 54 mln graczy - wiadomość - 2018-05-10
W Battlefield 1 oraz inne odsłony cyklu bawi się obecnie 54 mln osób.

Firma Electronic Arts opublikowała wyniki finansowe za czwarty kwartał roku rozliczeniowego, czyli okres of 1 stycznia do 31 marca 2018 r. W ciągu tych trzech miesięcy wydawca wypracował przychód w wysokości 1,58 mld dolarów, czyli o 3% wyższy niż 1,53 mld uzyskane w analogicznym okresie roku ubiegłego. Z kolei zysk wzrósł o 7,2% do 607 mln dolarów.

Natomiast przychód z całego roku rozliczeniowego (1 kwietnia 2017 – 31 marca 2018) wyniósł 5,15 mld dolarów. Z tej kwoty tylko 1,7 mld pochodziło ze sprzedaży pudełkowej. Resztę wygenerowała dystrybucja cyfrowa, mikropłatności i abonamenty. Zysk zamknął się w kwocie 1,04 mld dolarów (wzrost o 7,9%)

Poza suchymi danymi finansowymi w raporcie znalazło się również kilka innych ciekawych informacji. Liczba osób bawiących się w gry sportowe firmy na konsolach z tej generacji wzrosła do 90 mln. Z tej grupy 18 mln rywalizowało z innymi graczami w FIFA 18 oraz Madden NFL 18. Ta liczba jest aż o 75% wyższa niż w przypadku odsłon tych serii z 2016 roku.

Doskonale radzi sobie również marka The Sims, której społeczność graczy na PC i urządzeniach mobilnych przekroczyła 80 mln osób. Nie podano, jak liczba ta rozkłada się na różne platformy, ale warto tutaj wspomnieć niedawne plotki, według których Electronic Arts osłabiło zespół odpowiedzialny za rozwój serii na pecetach, zwalniając część osób, a inne przenosząc do prac nad mobilną odsłoną. Deweloperzy edycji komputerowej uspokoili fanów, że nie oznacza to porzucenia tej platformy, ale wiele wskazuje na to, że obecnie większy nacisk kładziony jest na rozwój edycji na smartfony i tablety.

Wspomniano również o serii Battlefield. Electronic Arts pochwaliło się, że w różne odsłony cyklu dostępne na PC i obecną generację konsol bawi się teraz 54 mln osób. Wydawca zapewnił, że w tym roku dostaniemy kolejną część serii, która zaoferuje zarówno rozbudowany tryb multiplayer, jak i kampanię fabularną dla pojedynczego gracza.

Podano także, że w kooperacyjne A Way Out zagrały już dwa miliony osób. Przypomnijmy, że miesiąc temu wydawca informował, że gra rozeszła się w milionie egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts