Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 23 stycznia 2018, 12:10

autor: AlexB

Wyciekła data rozpoczęcia wyprzedaży Lunar New Year na platformie Steam

Wyciekła data kolejnej wyprzedaży na platformie Steam, tym razem organizowanej z okazji Chińskiego Nowego Roku. Lunar New Year, bo taką nazwę według rewelacji przedstawionych w serwisie Reddit będzie nosiła promocja, ma rozpocząć się 15 lutego i potrwać cztery dni.

Czy Wasze portfele są gotowe na kolejną wyprzedaż na Steamie? - Wyciekła data rozpoczęcia wyprzedaży Lunar New Year na platformie Steam - wiadomość - 2018-01-23
Czy Wasze portfele są gotowe na kolejną wyprzedaż na Steamie?

Mamy końcówkę stycznia, nasze karty kredytowe jeszcze nie miały okazji na dobre odetchnąć po szaleństwie świątecznych promocji, a wygląda na to, że już wkrótce ponownie pójdą w ruch. W serwisie Reddit użytkownik ukrywający się pod pseudonimem zerfgog opublikował mail, jaki wystosowali do swoich partnerów przedstawiciele firmy Valve. Informują w nim, że 15 lutego, czyli za nieco ponad trzy tygodnie, na platformie Steam rozpocznie się kolejna wyprzedaż, organizowana z okazji Chińskiego Nowego Roku. Lunar New Year, gdyż tak nazwane zostało to wydarzenie, potrwa cztery dni i zakończy się 19 lutego. Konkretne godziny nie są znane (przynajmniej dla graczy), lecz możemy przypuszczać, że tradycyjnie promocja rozpocznie się o 19:00 czasu polskiego.

Źródło: Reddit - Wyciekła data rozpoczęcia wyprzedaży Lunar New Year na platformie Steam - wiadomość - 2018-01-23
Źródło: Reddit

Według powyższego tekstu, do udziału w wyprzedaży Lunar New Year zaproszeni są wszyscy wydawcy. Oznacza to, że nie obowiązuje zwyczajowo wymagana ośmiotygodniowa przerwa pomiędzy kolejnymi obniżkami cen poszczególnych produktów. Podczas nadchodzącej promocji, w przeciwieństwie do jesiennej i zimowej, będzie można również bez większych komplikacji wydać nową grę.

Rzecz jasna w takich momentach pojawia się pytanie, na ile wiarygodne jest źródło z Reddita. Zwykle tego typu korespondencja jest poufna i publikowanie jej może wiązać się z karami finansowymi. Nieraz jednak zdarzało się, że deweloperzy ryzykowali nieprzyjemności, by przekazać graczom nowiny. Czy tak jest i tym razem? Musimy poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony firmy Valve. W każdym razie całość wygląda prawdopodobnie, zważywszy na to, że już raz zorganizowano wyprzedaż z okazji jednego z największych chińskich świąt. Miało to miejsce w 2016 roku.