Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2021, 16:25

WoW w świecie wikingów. Fani Valheim odtwarzają znane lokacje

Co łączy World of Warcraft i Valheim? Kreatywni fani odtwarzający lokacje Azeroth w grze studia Iron Gate. Jeden z modderów stworzył nawet grywalną wersję kontynentu Northrend znanego z dodatku Wrath of the Lich King.

Nie jest tajemnicą, że gracze uwielbiają przenosić popularne marki na grunt wirtualnych światów. Dość spojrzeć na mody, konstrukcje etc. podbijające Reddita, a inspirowane choćby Władcą Pierścieni i Harrym Potterem. Dotyczy to głównie sandboksów pokroju Minecrafta oraz Valheim. Ta druga produkcja przyciągnęła fanów World of Warcraft, którzy wzięli się za odtwarzanie w niej lokacji rodem z Azeroth.

Większa część tego typu projektów ma charakter czysto wizualny. Gracze wiernie odwzorowują miejsca znane z MMORPG Blizzarda, takie jak przystań Stormwind stworzona przez użytkownika ericxsg z Reddita. Autor starał się uwzględnić wszystkie szczegóły miasta Przymierza w ramach obiektów dostępnych w Valheim, pomagając sobie widokiem Stormwind w World of Warcraft na drugim monitorze. Na szczęście internauta nie musiał zbierać zasobów (lokację odtworzył w trybie kreatywnym), ale i tak stracił sporo czasu na rozwiązywaniu takich czy innych problemów (na przykład stopniowym niszczeniu drewna w kontakcie z wodą).

Źródło: Reddit.

Podobnych dzieł było już sporo (vide miasto Ironforge oraz karczma Duma Lwa sprzed miesiąca), ale modder DrakonmanTheFox postawił sobie inny cel. Twórca chciał odtworzyć mroźny kontynent Northrend nie jako ozdobę, lecz modyfikację pozwalającą na de facto rozegranie przygody w Azeroth w Valheim. Co prawda zabrakło faktycznych lochów (przez co powiązane z nimi obiekty mogą pojawić się w nieco innych miejscach niż w oryginale) oraz sławnej cytadeli Króla Lisza, ale poza tym DrakonmanTheFox wiernie odtworzył wszystkie biomy znane z północnego kontynentu w WoW, co wymagało sporych przekształceń terenu. Całość prezentuje się wyraźnie gorzej niż wspomniane artystyczne kreacje, by nie obciążać zbytnio komputera (czytaj: nie doprowadzić do drastycznych spadków płynności animacji).

Źródło: Nexus Mods.

Zabawę zaczynamy w Wyjącym Fiordzie, co jest o tyle istotne, że twórca moda uwzględnił rosnący poziom trudności poszczególnych regionów odzwierciedlający to, co znamy z dodatku Wrath of the Lich King. Jest też sporo nowej zawartości, w tym wioski Draugrów, gobliny, kamienne fortece czy trolle jaskiniowe. Mod możecie pobrać z serwisu Nexus Mods, przy czym do działania wymaga on innej modyfikacji – Better Continents. DrakonmanTheFox zaleca również zainstalowanie Epic Loot w związku z dodaniem wspomnianej zawartości. Po pobraniu archiwum z karty modyfikacji World of Warcraft - Northrend należy rozpakować je do folderu „worlds” („AppData\LocalLow\IronGate\Valheim\worlds”).

  1. Modyfikacja World of Warcraft – Northrend w serwisie Nexus Mods
  1. Oficjalna strona gry Valheim
  2. Dlaczego Valheim się nie nudzi? Bo ścinanie drzew to przygoda
  3. Valheim - poradnik do gry