Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2020, 11:55

WoW Shadowlands - zawartość dodatku gotowa; beta-testy i termin premiery

Firma Blizzard ogłosiła, że wszystkie elementy Shadowlands, czyli najnowszego rozszerzenia do World of Warcraft, są już gotowe i w przyszłym tygodniu ruszą jego beta-testy. Przy okazji potwierdzono, że pełna wersja dodatku ma ukazać się pod koniec tego roku – konkretnie jesienią.

W SKRÓCIE
  1. Według przedstawiciela firmy Blizzard, wszystkie elementy dodatku Shadowlands do gry World of Warcraft są już gotowe.
  2. Beta-testy rozszerzenia wystartują w przyszłym tygodniu.
  3. Shadowlands ma oficjalnie zadebiutować jesienią tego roku. Dokładna data nie jest jednak znana.

Wczoraj wieczorem odbył się stream Shadowlands Update zorganizowany przez firmę Blizzard. Jak sam tytuł wskazuje, był on w całości poświęcony nadchodzącemu rozszerzeniu do przebojowego MMORPG-a World of Warcraft (jego pełny zapis obejrzycie poniżej). Podczas transmisji pojawiło się kilka dobrych wieści. Przede wszystkim twórcy ogłosili, że wszystkie elementy Shadowlands są już gotowe. Wymagają one jednak dodatkowych testów i ewentualnych szlifów, dlatego też w przyszłym tygodniu ruszy beta dodatku. Zaproszenia do niej powinny trafić do wybranych graczy, którzy wyrazili chęć udziału (można to jeszcze zrobić w tym miejscu), już wkrótce.

Przedstawiciele firmy Blizzard potwierdzili także, że według obecnych planów pełna wersja dodatku Shadowlands do World of Warcraft zadebiutuje pod koniec tego roku, a konkretnie jesienią. Niestety, dokładna data nie została podana. Pozostają nam zatem spekulacje. Patrząc na to, jak wyglądały odstępy między startem beta-testów a pełnoprawną premierą w przypadku poprzednich rozszerzeń, możemy wstępnie założyć, że listopad stanowi najbardziej prawdopodobny termin. Trzeba jednak wziąć poprawkę na nieustępującą pandemię koronawirusa, która jest w stanie dodatkowo zaburzyć prace nad dodatkiem. Wszystko może się zatem jeszcze zmienić i niewykluczone, że jesień tego roku wcale nie okaże się ostatecznym terminem premiery Shadowlands (via Game Rant).

WoW Shadowlands - zawartość dodatku gotowa; beta-testy i termin premiery - ilustracja #1
Prace nad dodatkiem Shadowlands zbliżają się do finiszu.

Dodatek Shadowlands został oficjalne zapowiedziany podczas imprezy BlizzCon na początku listopada ubiegłego roku. W jego ramach najwięksi bohaterowie Azeroth będą mogli wkroczyć do tytułowej Krainy Cieni – zaświatów, do których przejście powstało dzięki Sylvanas. Według znanego streamera Asmongolda rozszerzenie to, którego wersję alfa miał już okazję wypróbować jakiś czas temu, ma szansę być najlepszym w całej historii World of Warcraft. Czy faktycznie tak się stanie? O tym powinniśmy przekonać się na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy.

  1. Oficjalna strona World of Warcraft: Shadowlands